To, čo sa udialo v nedávnej minulosti počas zápasu Gréckeho pohára medzi PAOKom a Olympiakosom, pripomínalo scénu ako zo zlého filmu. Na ihrisko vtrhli fanúšikovia i policajti, na striedačky dopadali dymovnice a arbitri prerušili zápas. Na všetkom mal pritom veľký podiel slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak.

Mak v úvode stretnutia po prvýkrát rozjasal domáce tribúny, keď otvoril stav zápasu a posunul PAOK k postupu cez favorita. Domáci futbalisti držali svojho súpera po dlhý čas na odstrel a nedovolili mu skórovať, napokon sa však skúsenejší Olympiakos predsa len dvakrát strelecky presadil. Nik ale nepredpokladal v záver zápasu, aký nastal. Róbert Mak si v pokutovom území prebral dlhý pas z kopačky spoluhráča a s loptou nalepenou o nohu prešiel okolo brankára súpera, avšak ten ho celkom evidentne fauloval. Hoci Mak okamžite padol na trávnik, nepískalo sa.

Aj z toho dôvodu vypuklo v domovskom stánku PAOKu doslovne šialenstvo. Mak sa najskôr snažil vyriešiť celú situáciu s hlavným arbitrom, ktorý posúdil zákrok ako dovolený, neskôr sa vybral aj za postrannými, aby problém prekonzultoval s nimi. Ani tam sa ale nedočkal pochopenia, faul do údajne nebol. Navyše, Mak mal v tom čase na svojom konte už jednu žltú kartu. V momente, kedy si odpľul smerom k nohám arbitra dostal aj 2. žltú a následne teda červenú kartu. Mak ešte utekal k rozhodcovskej trojici, aby im proti ich vôli potriasol rukou za ich skvelý a nezaujatý výkon.

Na trávnik v tejto chvíli vbehli aj fanúšikovia, ktorí rozpútali na hracej ploche skutočné futbalové peklo. Ich dlhý vzájomný boj aj bitky proti predĺženej ruke zákona zastavili až bezpečnostné a policajné zložky, ktoré na štadióne dokázali urobiť aký-taký poriadok.
Celý zápas bol napokon prerušený v 89. minúte, pričom konečné rozhodnutie znie, že PAOK kontumačne prehráva 0:3 a v pohárovej súťaži Grécka tak končí.

Zdroj: Youtube.com | Foto: Športky.sk