Flakka – to je meno novej syntetickej drogy, ktorá doslova rozožiera ľudí zaživa. V posledných mesiacoch ovládla americký trh a svojou bezkonkurenčnou cenou vytláča doteraz preferovaný kokaín. Bohužiaľ, oproti kokaínu sú jej účinky absolútne deštrukčné…Až donedávna kraľoval americkému drogovému trhu kokaín, no v posledných mesiacoch je všetko inak. Pohltila ho totiž nová syntetická droga pôvodom z Číny, ktorá je na čínskom trhu úplne legálna. Drogu menom flakka si tak môže ktokoľvek jednoducho objednať prostredníctvom internetu za absolútne bezkonkurenčnú cenu a práve v tom tkvie jej najväčšie nebezpečenstvo.

schranka-09

Na internete získate kilogram flakky približne za 1 500 € a tejto cene kokaín skutočne nemôže konkurovať. Flakka však na rozdiel od kokaínu ľudské telo rozkladá priam bleskovou rýchlosťou. Bezprostredne po jej užití sa dostavia pocity obrovskej eufórie, no ako blažené účinky ustupujú, prichádzajú na rad stavy úzkosti, depresie a samovražedných myšlienok. Navyše je droga silne halucinogéna, takže jej užívatelia majú sklony k sebapoškodzovaniu. Okrem negatívnych psychických účinkov droga pomaly rozkladá ľudské tkanivo, a tak svojich užívateľov doslova rozožiera zaživa!

Zdroj|Foto: YouTube.com, Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!