Oslavy futbalistov po strelenom góle sú vždy plné emócií a zábavných kreácií. To, čo sa však podarilo hráčom venezuelského tímu, sa ešte nepodarilo dosiahnuť nikomu. Po jednom z ich gólov do súperovej brány predviedli trik s levitujúcou loptou, ktorú si zatiaľ nevie nikto vysvetliť.Oslava gólu, ktorá trápi nielen futbalových fanúšikov po celom svete, sa odohrala počas zápasu medzi Zamorou a Estudiantes de Caracas. Skóre sa až do 70. minúty nemenilo a prvým šťastným strelcom Zamory sa stal César Martínez, ktorý bol i hlavnou hviezdou prichádzajúcej magickej oslavy. Hneď potom sa okolo neho zišli spoluhráči a Martínez nechal za ich veľkého povzbudzovania loptu na pár sekúnd levitovať. Neskutočné! To sa naozaj stalo.

Tento magický a prefíkaný trik sa ihneď stal virálom, o ktorom diskutujú ľudia po celom svete. Záhadu levitujúcej lopty sa už viacero z nich pokúsilo rozlúsknuť i pomocou detailného videa. Ani v týchto záberoch však nevidieť žiadnu pomôcku, ktorú by pri tom Martínez použil.

Časť diskutujúcich sa prikláňa k verzii, že na tento trik použil tenké rybárske lanko, ktoré mal údajne držať medzi prstami. Na jeho priviazanie k lopte by však nemal dostatok času, priamo v nej nemohlo byť zapracované, pretože by si to všimol i hlavný rozhodca a navyše počas predvádzania levitovania jeden zo spoluhráčov prešiel rukou pomedzi Martínezovu ruku a loptu a podal tak jasný dôkaz o pokrivkávaní tejto teórie.

Ako druhé vysvetlenie priniesli diskutujúci pomoc statickej elektriny, ktorú pri levitovaní predmetov využívajú aj profesionálni kúzelníci. Podľa nich však túto pomôcku ovládajú len tí najskúsenejší a predviesť to nie je jednoduché. Žeby bol Martínez kúzelník?

I kvôli stále absentujúcemu vysvetleniu sa tak fanúškovia prikláňajú k tomu najneuveriteľnejšiemu. A teda, že futbalisti použili pri tomto triku skutočnú mágiu, tak čo myslíte ako to naozaj bolo?

https://twitter.com/BreatheSport/status/659047244730118144?ref_src=twsrc%5Etfw