Zabudnite na Horu z Game of Thrones alebo na Herkula zo starovekého Grécka. Najsilnejší chlap na svete sa narodil v Donecku na východe Ukrajiny. Dmitriy Khaladzhi má 38 rokov a svojou prirodzenou silou vyráža ľuďom dych po celom svete!

Už od útleho veku sa Dmitriy prebíjal skutočne ťažkým životom. Keď mal len 4 roky, nešťastnou náhodou na seba vylial hrniec vriacej vody, kedy až na 35 % tela utrpel vážne popáleniny. Po siedmich operáciach a dvanástich transfúziách krvi sa mu podarilo zo zranenia dostať. Následne ho však čakala ďalšia zrada tela, v dôsledku stuhnutia svalov sa totiž ako 6-ročný musel nanovo učiť chodiť.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Keď sa z Dmitriyho stal dospelák, začal pôsobiť v Doneckom cirkuse vo vystúpeniach „Herakles a Nymfy“ a „Herakles a Medvede“. V roku 2009 sa dokonca prebojoval do finále reality show Ukraine’s Got Talent. Medzitým napísal niekoľko príbehov o vrcholových atlétov, pričom v roku 2010 získal literárnu cenu Zlaté ruské pero. Čerešničkou na Dmitriyho torte ale je, že prekonal približne 2500 rokov starý rekord Gréka Bybona, ktorý jednou rukou zdvihol 143.5 kg kameň, ukrajinskému silákovi sa jednou rukou podarilo zdvihnúť 152 kg – bez steroidov. Dnes je fúzatý boreček známy i tým, že unesie koňa či pribije klince holými rukami!

Video, v ktorom Dmitriy ukazuje svoju silu

Zdroj: ridna.ua | 1plus1.ua | Foto: YouTube.com