Marek Hamšík je už niekoľko rokov nielen oporou slovenskej reprezentácie, v ktorej mimochodom plní funkciu kapitána, ale vypracoval sa do pozície hviezdy popredného talianskeho klubu SSC Neapol, kde ho fanúšikovia považujú za to najlepšie, čo od čias Maradonu v klube mali.V tejto sezóne nastúpil za Neapol vo všetkých súťažiach celkovo na 46 stretnutí, čo je druhý najvyšší počet. Čo sa týka minutáže, bol dokonca najvyťaženejším hráčom v poli a mal leví podiel na druhom mieste Neapolu v talianskej Serii A, v ktorej nevynechal jediný zápas!

V lige strelil šesť gólov, ďalšie dva pridal v Európskej lige, no ešte dôležitejší ako strelené góly je jeho prínos pre stred poľa, kde rozdáva skvelé prihrávky.

Zostrih toho najlepšieho, čo v tejto sezóne predviedol, si môžte vychutnať v nasledovnom videu. Už len treba veriť, že nič neostane dlžný svojej povesti ani na EURE v národnom drese.

Zdroj: Youtube | Foto: provenquality.cdn.speedyrails.net

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba