Zlepšovanie a zdokonaľovanie patrí k dnešnej dobe viac ako ku akejkoľvek dobe predtým. O neskutočný rekord sa postarala počas Veľkej ceny v Baku aj stajňa Williams, no v stajni cítia, že to nie je úplne strop!Mechanikom stajne sa podarilo urobiť jeden pit stop (pre neznalých jednu zastávku v boxoch) na prezutie gúm za čas 1,920 sekundy, podľa interných meraní to bolo za 1,890 sekundy. Tak či tak, je to prekonanie rekordu z roku 2013, odkedy bol v platnosti čas 1,923 sekundy. Za takýto neskutočný čas 15 mechanikov dokáže prezuť štyri gumy a umožniť odchod jazdcovi späť na trať.

Pre porovnanie, v začiatkoch F1 to trvalo okolo jednej minúty a odkedy sa už v boxoch netankuje palivo a len sa vymieňajú kolesá (teda pred pár rokmi) sa tento čas pohyboval na hranici štyroch sekúnd, neskôr sa zlepšoval po desatinách.

No mechanici tvrdia, že stále je čo zlepšovať až na hranicu 1,7 sekundy! Tak sme zvedaví!

Zdroj: Youtube | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba