Teroristi z Islamského štátu prehrávajú svoj boj takmer vo všetkých mestách na Blízkom východe. Výnimkou nie je ani sýrske mesto Raqqa. Len pred pár dňami chcel samovražedný atentátnik z ISIS zaútočiť na základňu kurdských pešmergov. Tí ho však aj za pomoci francúzskych vojakov zastavili!Islamský štát čoraz viac stráca na sile a samovražedné útoky im vychádzajú čoraz menej. Dôkazom je aj video, ktoré vzniklo neďaleko mesta Raqqa. Kurdská domobrana aj za pomoci francúzskych vojakov úspešne dokázala ubrániť svoj tábor, ktorý bol terčom atentátnika z ISIS. Auto plne naložené silnými výbušninami mierilo priamo k táboru kurdských bojovníkov, no tí aj za pomoci francúzskych špeciálnych jednotiek vozidlo zneškodnili.

Pozrite si tiež, ako si islamskí militanti nechtiac natočili vlastnú smrť a dodýchali priamo pred kamerou, nájdete na Manforum.sk >>> TU

Vo videu v pozadí počuť po francúzsky: “Pripravte (raketu) MILAN, rýchlo, rýchlo, rýchlo!” Na prichádzajúce vozidlo tak najprv vystrelili protitankovú riadenú strelu MILAN, no cieľ minuli. Úspešná bola až druhá raketa typu Javelin. Tá disponuje vcelku výstižným samonavádzacím zariadením typu “vystreľ a zabudni”. Na tohto teroristu Daesh si už naozaj nikto nespomenie. A určite ho ani nikto nenájde.

Zneškodnenie atentátnika z ISIS raketou Javelin

Protitanková riadená strela MILAN

Protitanková riadená strela Javelin

Pozrite si tiež, ako si islamskí militanti nechtiac natočili vlastnú smrť a dodýchali priamo pred kamerou, nájdete na Manforum.sk >>> TU

Zdroj: Ibtimes.co.uk, YouTube.com | Foto: Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).