Britský policajt v Birminghame musel vzdať slovnú vojnu s duchovným vodcom islamu, ktorý sa rozkrikoval na ulici.

Celý incident sa začal tým, že kazateľ kričal na ulici na ženu kvôli tomu, že mala podľa neho príliš úzke rifle. Na miesto bol privolaný policajt, ktorý sa snažil prítomných upokojiť. Duchovný mu ale začal vysvetľovať, že tá žena prišla za ním a nie naopak, vraj má na to svedka.

„Ak ma chcete zatknúť, zatknite ma. Myslíte, že sa bojím?,“ začal slovnú roztržku. Moslima vôbec nezaujímalo, čo mu policajt hovorí a začal zvyšovať hlas. „Sloboda prejavu! Nie sme teroristi ani samovražední atentátnici, zahoď svoj televízor do koša. Toto je slobodná krajina a my môžeme slobodne rozprávať na verejnosti!“

Policajt podišiel, no mužovi stále nebolo dosť a ziapal aj naďalej „Choď, choď nájsť nejakých násilníkov!“ Nakoniec sa postavil pred policajta a chrstol mu do tváre „Allah Akbar!“

Muž zákona sa pokúšal zachovať si chladnú hlavu a prihovoril sa okolo stojacemu davu: „Tento muž má právo na zhromažďovanie. Môže tu stáť a kričať. Môže urážať. Keď sa dopustí trestného činu proti verejnému poriadku, potom bude zatknutý.“ Nič mu to však nebolo platné a keď zúfalý odchádzal preč, bolo počuť posmešný potlesk a výkriky „rasista“.

Príbeh mal na ďalší deň pokračovanie. Moslimský kazateľ bol zatknutý a obvinený z trestného činu narušovania verejného poriadku.

https://www.youtube.com/watch?v=jNtWg8SPzks

Zdroj: YouTube.com