Jeden z vrcholov hokejovej sezóny 2015/2016 sa nezadržateľne blíži. Majstrovstvá sveta začnú už začiatkom mája a z toho dôvodu nie je zlé zaspomínať si na tie minulé. Zostrihy, ktoré uvidíte, vás prinútia zapnúť si svoje televízne prijímače aj tento rok.Úžasné kombinácie, dravosť, rýchlosť, tvrdosť, nádherné góly či bravúrne zákroky. Preto milujeme hokej. Šampionát každoročne spojí milióny ľudí po celom svete. V nasledujúcom videu môžete vidieť tie najúžasnejšie okamihy uplynulého šampionátu, v ktorom slovenská reprezentácia mierne sklamala.

K hokeju patria góly, ktoré sú vlastne tým dôvodom, prečo hráči vykorčuľujú na ľad. Na minulých majstrovstvách ich spolu padlo 354. Týchto 5 gólov patrilo k ozdobám MS 2015.

Majstrovstvá sveta sa vlani hrali v susednom Česku, no domáca reprezentácia skvelú formu nepretavila do happy endu a v semifinále, a následne ani v súboji o bronz, nestrelila ani gól. Po tom všetkom mali Česi akurát tak oči pre plač. Z bronzu sa tešili Američania. Strieborné medaily si odviezli Rusi a zlato absolútne suverénna Kanada, o čom sa vo finále presvedčili spomínaní Rusi.

Hoci Kanada predvádzala hokej, ktorý bol niekde inde ako zvyšok sveta, najužitočnejším hráčom sa stala hrajúca legenda svetového hokeja, ktorá nabrala druhý dych. Vtedy 43-ročný Jaromír Jágr ťahal českú reprezentáciu v každom zápase, v závere turnaja však už ani on nedokázal držať českú vlajku nad vodou. Napriek tomu tento fenomenálny hráč získal ocenenie “najužitočnejší hráč turnaja”. A túto trofej mu nikto nezávidel, pretože si ju plným právom zaslúžil (a nielen preto, že bol zároveň najstarším hráčom turnaja).

Zdroj: wikipedia, blesk.cz | Foto: thepinkpuck.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba