Existuje snáď horšia predstava, ako byť pochovaný zaživa? Len 16-ročné dievča z Hondurasu bolo vyhlásené za mŕtve a pochované po tom, čo dostalo infarkt. Malo to však jeden háčik – v skutočnosti mŕtva nebola!Neysi Perez, 16-ročné dievča z honduraského mestečka La Entrada, dostala infarkt po tom, ako sa zľakla streľby neďaleko svojho domu. Neysi nejavila žiadne známky života, vyhlásili ju za mŕtvu a pochovali. Jej priateľ Rudy David Gonzales však na druhý deň pri hrobe počul krik vychádzajúci z hrobu. Okamžite to povedal pracovníkovi cintorína, no ten ho mal za blázna. Po dlhom naliehaní sa však vybral ku hrobu spolu s Rudym a neveril vlastným ušiam: “Počul som výkriky, ale nebol som si istý, či pochádzali z hrobu alebo nie.”

Rodina dievčaťa sa okamžite snažila rozbiť betónovú kryptu, v ktorej bolo dievča pochované, no kým sa im to podarilo, bolo už neskoro. Síce jej telo bolo prevezené do nemocnice a lekári sa ju snažili oživiť, nakoniec však potvrdili, že je mŕtva. Sestra pochovanej tvrdí, že keď otvorili rakvu, Neysi mala normálnu telesnú teplotu, jej telo nebolo stuhnuté a nemala nepríjemný zápach.

hrob

Lekári, ktorí pôvodne pri určení jej smrti pochybyli, tvrdia, že zvuky z hrobu sú výplodom fantázie jej priateľa. Dôkazy však hovoria niečo iné. Dievča malo poškriabané hánky na rukách, sklenený kryt na vrchu truhly bol poškodený a jej telo nepôsobilo, akoby bolo dva dni po smrti. To všetko nasvedčuje tomu, že Neysi bola pochovaná zaživa.

Odborníci tvrdia, že príčinou zdanlivej smrti dievčaťa môže byť kataplexický kolaps, respektíve svalová strnulosť, ktorá je spôsobená extrémnym psychickým vypätím alebo šokom. To môže viesť až k poruche srdcového rytmu. Strata života mladej ženy je o to horšia, že bola tehotná.

Zdroj: Unilad.co.uk | Foto: Twitter.com/primerimacto

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).