To by hádam ani nebol šampionát, keby sa susedia Česi neukázali v nejakej netradičnej pozícii. Odhliadnuc od výkonov českých športovcov sme pomerne často svedkami rôznych psychických výlevov a vyhováraní sa v podaní našich západných susedov. To, čo ale predviedol tréner Ivo Pažout, nemá vo svete športu obdobu. Písal sa rok 2004, keď práve prebiehali letné olympijské hry v Aténach. Ivo Pažout, v tom čase nielen otec, ale aj tréner mladej Pažoutovej, reprezentantky Česka v zápasení do 70 kg, ich nezvládal celkom podľa svojich predstáv a v nejednom zápase tak predviedol poriadnu šou. Zatiaľ čo sa Andrea vo vymedzenom priestore snažila zápasiť so súperkami, Ivo zvolil na jej podporu poriadne šťavnatý slovník.

Dokonalým príkladom je posledný zápas Pažoutovej z OH v roku 2004, kedy nezvládla zápas s Kim Rjon-mi z KĽDR a obsadila tak 9. priečku. Divákom sa ale do pamäti navždy zapísali hlášky Iva, ako napríklad „ku*va, čo to robíš, prečo tam stojíš ako pi*a“, „ona je kožená“, respektíve „ty vole, to snáď nie“.

Foto: YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.