Pamätáte si ešte na svoj prvý počítač? Ak zalovíte v pamäti, určite si spomeniete na operačný systém Windows 95. Neobyčajný program, ktorý do našich/vašich počítačov priniesol vychytávky ako odpadkový kôš, Internet Explorer alebo tlačidlo Štart.Tí skôr narodení si možno zaspomínajú aj na starší operačný systém menom Northon Commander. To vám bola iná sranda, žiadne okienka ani ikony, ku všetkému ste sa museli prepísať ručne… No a tie hry…

133
Northon Commander

Vráťme sa ale k Windowsu 95. Spoločnosť Fine Bros Entertainment a React Channel si vzala na paškál tínedžerov, ktorých sa pokúsila zoznámiť nielen s operačným systémom Windows 95, ale aj so zariadením, na ktorom sa tento systém používal. Vzniklo tak zaujímavé video menom “Teens React to Windows 95”.

Nebolo veľkým prekvapením, že pre mladých ľudí bol šokujúci už spôsob, akým sa staromódny počítač uvádza do chodu. Smiešne sa im zdali zvuky, ktoré stroj vydával a v neposlednom rade ich ohromila nedostupnosť Wi-Fi s možnosťou priameho prechodu na internet alebo počet diskiet, ktoré inštalácia systému vyžadovala. Mladíkov značne upútal oznam “Teraz môžete bezpečne vypnúť svoj počítač”, pričom ich prekvapilo aj to, že ho musia vypnúť manuálne. Dosť bolo rečí, poďte sa pozerať.

Zdroj/Foto: youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!