Eric Dossantos, tridsaťročný mladý dobrodruh z Kalifornie, plánoval krásny zážitok – prelet vo francúzskom Chamonix. Jeho plán spočiatku vyzeral super, no nakoniec sa zmenil na boj o život. Všetko zachytila GoPro kamera, z ktorej vám prinášame video.Krásny zoskok, prelet okolo skál v tesnej blízkosti. Už tu naskakujú zimomriavky, ako rýchlo musí wingsuiter reagovať. Aby sa adrenalín ešte zvýšil, v lese si našiel cestičku, cez ktorú si len tak prefrčal. Zastavili ho až koruny stromov, ktorých výšku pravdepodobne neodhadol. “Myslel som, že som zomrel. Nevedel som, čo tam robím ani kde som. Bol som tam sám v úplne zmätenom stave”.

Takto opisoval prvé chvíle Eric Dossantos. Naštastie o život neprišiel, no v nemocnici si nejaký čas poleží. Má zlomené tri rebrá, ľavú lopatku a zopár iných kostí. Utrpel tiež poranenia hlavy.

Zdroj: Xman.cz, YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomas Po
Klasický typ mladého chlapa, ktorý sa zaujíma o šport, ženy a peniaze. Rád si vypijem dobre vychladené pivko s partiou správnych ľudí, s ktorými pokecám s a naučím sa novým veciam, pozberám nové názory na určité veci a spravím si vlastný úsudok.