Nové Apple Watch

Podľa predstaviteľov Applu sa hodinky veľmi dobre predávajú a ľudia ich pri ich dennom používaní milujú. Miera spokojnosti zákazníka je vraj neuveriteľných 97%. Dnes preto predstavil Apple nové modely a nové dizajny hodiniek. Pozornosť bola okrem nových vymeniteľných náramkov upretá aj na spoluprácu s hodinárkym domom Hermes. Nový operačný systém pre hodinky Apple Watch (Watch OS) bude k dispozícii pre bezplatný update od 16. septembra vo väčšine svetových krajín.28 29

02

Nový iPad Pro

Dlho očakávané zariadenie, ktoré vyvolalo množstvo špekulácií o tom, či to s ním Apple myslí naozaj vážne. Dnes sa mohli všetci presvedčiť na vlastné oči, že áno. Jeden z najväčších tabletov v podstate na trhu (uhlopriečka 12,9 palca) je realitou: Nový iPad Pro.

03 04 05

Parametre:

12,9“ Retina Displej
Procesor 64-bit A9X tretej generácie
4 reproduktory
10 hodinová výdrž na batériu
8Mpx iSight fotoaparát
WiFI 802.11 ac s MIMO technológiou
LTE 150 Mbps (iba najvyšší model s 128GB úložiskom)

Zaujímavosťou je pomerne vysoký výkon procesora a grafického čipu:

06

07

08
Magneticky pripojiteľná klávesnica k novému iPad Pro bola predstavená ako originálne príslušenstvo

Apple Pencil

Apple sa „peru“ k ich dotykovým zariadeniam po celú svoju históriu vyhýbal a vo všetkom preferoval ovládanie dotykmi prstov. Dnes sa však história mení a Apple predstavil špeciálne pero Apple Pencil k novému iPad Pro. Jeho výhodou oproti akýmkoľvek perám či stylusom je, že iPad Pro bude reagovať na silu tlačenia na displej a na to akým uhlom budete po displeji písať či kresliť bude vytvárať hrubšiu či tenšiu čiaru. Viac pre pochopenie vo videu. Dodajme iba, že Apple Pencil bude treba nabíjať, uľahčí to ale nabíjanie priamo vložením tohto pera do Lighting konektora v iPade.

25

10

Nový Microsoft Office na iOS 9

Celkom zaujímavá situácia nastala, keď sa na prezentačnej obrazovke objavilo logo v podsate konkurenčného Microsoftu, tá reakcia publika stála naozaj za to. Predstaviteľ Apple musel situáciu zachraňovať: „Áno, Microsoft, pretože Microsoft je najväčší špecialista na efektivitu práce“. Po týchto slovách sa zjavili na pódiu páni zo spoločnosti Microsoft aby odprezentovali nový Microsoft Office na iOS 9.

11 12 13

Ceny iPad Pro (americký trh):

32GB – $799
64GB – $949
128GB (s podporou LTE): $1,079

 

Nová Apple TV

Zariadenie Apple TV, ktoré pripojíte k svojmu televízoru či projektu sa dnes tiež dočkalo svojej novej generácie. Predstavitelia Applu sa vyjadrili, že budúcnosť televízie je v aplikáciách. Jednoduchosť ovládania je v novom Apple TV absolútna priorita, aj preto vytvorili diaľkové ovládanie iba so 6-timi tlačidlami. Ovládač má okrem dotykovej plôšky – akéhosi malého touchpadu pre palec aj snímač pohybu, takže môžete (napr. hry) ovládať pohybom ovládača podobne ako sme zvyknutí u herných konzolí. Hardvérový výkon a konfigurácia je na úrovni iPhone 6.

27

Ovládanie Apple TV prostredníctvom hlasovej asistentky Siri

Ak sadnete za svoj TV s pripojenou Apple TV a stlačíte na ovládači tlačidlo pre aktiváciu hlasovej asistentky Siri, môžete dať povedal typu „Zobraz mi filmové novinky“ alebo môžete filtrovať na „Akčné filmové novinky“. Samozrejme Siri pozná napríklad aj herecké obsadenie, podľa ktorých môžete zúžiť okruh vyhľadávania.

21

Zaujímavá prezentovaná funkcionalita bola, keď prezentujúca pracovníčka Apple v priebehu sledovania seriálu povedala povel „Čo hovoril?“. Siri vtedy vrátila sledovaný seriál o 15 sekúnd dozadu a okrem zvuku sme videli na obrazovke aj textový prepis hlasu. Wow :-).

Apple TV – nová konkurencia herných konzolí?

Zrejme to tak bude, na prezentácii boli priamo prezentované 2 hry, jedna z nich v multiplayer móde. Vyzerá to tak, že Apple si chce odkusnúť aj z herného trhového koláča a pravdepodobne bude čoraz viac dýchať na chrbát spoločnostiam ako SONY (Playstation) a Microsoft (Xbox).

Nový iPhone 6S

Samozrejme že najviac očakávané zariadenie, dlho dopredu avizované bol nový iPhone 6S. Oproti svojmu predchodcovi dostal:

– vylepšený a odolnejší displej
– vylepšený a odolnejší alumíniový materiál z ktorého je vyhotovený
– nový procesor A9 64-bit s M9
– snímač odtlačkov prsov v tlačidle „Home“ – touch ID druhej generácie
– 12 MPx zadný a 5 MPx predný iSight fotoaparát
– schopnosť nakrúcať video v 4K rozlíšení
– zaujímavá nová funkcia Live Photos

24

16

Ceny boli prezentované iba na zmluvy od operátorov pre americký trh. Apple však sľubuje, že nový iPhone 6S bude mať rovnaké cenové hladiny ako predošlý iPhone 6.

Nová technológia snímania dotyku: 3D Touch

Technológia obsiahnutá v novom iPhone 6S, ktorá detekuje silu tlaku na displej a tým pádom prináša nové zaujímavé funkcie. Napríklad, v e-mailovom kliente pri slabšom tlačení správy zobrazíte náhľad e-mailovej správy, ak však pritlačíte, dostanete sa na plnohodnotnú e-mailovú správu. Viac vo videu:

Live Photos

Apple vytvoril akýsi nový druh fotografie – Live Photos. Sú to fotografie, na ktorých vytvorenie nepotrebujete nič iné iba vytvoriť fotografiu bežným spôsobom. iPhone však zaznamená obraz aj zvuk niekoľko sekúd pred a niekoľko sekúnd po nasnímaní snímky, čím sa vytvorí kratučné video, ktoré Apple naozval Live Photos.