Slovenský zväz biatlonu má problém s platením nákladov spojených s činnosťou biatlonistky Anastasie Kuzminovej. Odvoláva sa pritom na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, od ktorého stále nedostal dostatok financií.

Podľa informácií denníka Šport, zväz dostal upomienku od hotela Anterselve, v ktorom bol Nastin realizačný tím ubytovaný v priebehu predolympijského sústredenia. Nezaplatil totižto faktúru vo výške 2-tisíc eur.

Zväz má problém i s financovaním iných nákladov. Nasťa sa momentálne pripravuje vo Fínsku na pokračovanie Svetového pohára. Jej manžel a tréner Daniel Kuzmin tvrdí, že si niektoré náklady musia platiť z vlastného vrecka a zväz im dlhuje už približne 5-tisíc eur. “Naša trpezlivosť je na konci,” povedal Kuzmin.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Súčasná situácia vo zväze je podľa jeho šéfa Tomáša Fuska spôsobená tým, že doposiaľ nedostal financie od ministerstva na top tím za rok 2018 vo výške približne 50-tisíc eur. Fusko tvrdí, že z dotácie prijali prvú splátku, no táto suma nie je v plnej výške určená pre reprezentáciu, ale napríklad i pre mládež. Síce zväz vyčlenil z iných zdrojov peniaze napríklad na platenie servisného tímu okolo Kuzminovej, mnohé výdavky už pokryť nedokáže.

Ministerstvo tvrdí, že sa snaží o čo najskoršie pokrytie nákladov spojených s biatlonovou reprezentáciou. Pre denník Šport sa vyjadrilo: “Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v tejto v chvíli nerozdelilo finančné prostriedky na takzvaný top tím na žiadneho športovca, ale snažíme sa o čo najskoršie pokrytie týchto nákladov. Ministerstvo rozdelilo v tomto roku medzi športové zväzy na uznané športy 44,76 milióna eur, pričom prvá splátka bola zaslaná zväzom k 31. januáru. Slovenskému zväzu biatlonu je pre rok 2018 schválená vypočítaná suma 538 253 eur. Ďalšie prostriedky (dotácie) sú toho času predložené na schválenie ministerke školstva (organizovanie podujatí, ocenenie športovcov), vrátane príspevkov na prípravu športovcov zaradených do top tímu. Okrem týchto prostriedkov poskytnutých ministerstvom sú ešte na prípravu vybraných športovcov poskytnuté aj ďalšie v rámci rezortných športových stredísk.”

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Zdroj: sport.sk | Foto: Facebook