Že je pravidelný se*uálny život zdravý, je už dávno jasné. Udržuje imunitný systém, chráni prostatu pred rakovinou, znižuje stres, pomáha k lepšiemu spánku, dokonca nám uľaví od bolesti a v neposlednom rade nás i celkom baví.

Všetci vieme, že správna životospráva a šport nás chránia pred infarktom. No komu sa chce jesť celý život šaláty a popri tom s prázdnym žalúdkom makať vo fitku? Veda však hovorí, že existuje aj príjemnejšia elternatíva, ako si ochrániť srdce, a to pravidelnou súložou, ktorá znižuje hladinu aminokyseliny homocysteínu. Tá je známa tým, že môže vyvolať srdcové problémy, mozgovú porážku, je zodpovedná za Alzheimerovu chorobu a spájajú ju i s rakovinou. Čím je teda jej hladina nižšia, tým lepšie.

Ukázalo sa, že chlapom, ktorí majú pravidelný se*, lepšie cirkuluje krv, vďaka čomu majú zdravšie cievy a tým pádom i nižšiu hladinu homocysteínu ako tí, ktorí v tejto oblasti abstinujú. Zaujímavé je, že zatiaľ čo nám mužom veľa se*u prospieva, so zdravím žien to až také zázraky nerobí. Avšak keď tej svojej poskytnete viac posteľného potešenia, bude mať vedľa seba zdravého chlapa.

nešťastná žena,Zdroj: maxim.com | Foto: pixabay.com