Dámy a páni, rútime sa do záhuby. Hoci sa ľudstvu podarilo prežiť už niekoľko koncov sveta, ten definitívny by mal našu rasu úplne vymazať z povrchu Zeme. Odborníkom z viacerých inštitúcií sa malo konečne podariť vyrátať, kedy to všetko príde.

Koniec sveta sa rozhodol tentokrát rozlúštiť výskumný ústav BCA z Kanady, ktorý v tom má jasno. Podľa jeho členov totiž ľudstvo nezničí nukleárna vojna, nebudú to ani nekontrolovateľné erupcie na Slnku a dokonca ani E.T. so svojimi kamarátmi. Tou poslednou zbraňou, ktorá má byť proti ľudstvu použitá, je samotné ľudstvo, respektíve jeho inteligencia. Nechápete? Uveďme si príklad.

V dobe inteligentných pomocníkov sa nemôže nikto z nás čudovať, že sa v našich hlavách rodia častokrát šialené nápady. Tie sa v nejednom prípade pretavia do reality, a tak sa čoraz častejšie môžeme stretnúť s plechovými kamarátmi a.k.a. robotickými kuchármi, osobnými šoférmi s prednastaveným algoritmom a podobne. A práve to by nás malo zabiť. Naše vlastné dielo. A keď sa k tomu ešte pridá pandémia a zmeny klímy, skaza bude podľa vedcov definitívne dokonaná.

Kedy sa to vlastne máme svojej smrti obávať? Našťastie nič nenasvedčuje tomu, že by mala vzbura robotov a mikrobakteriálnych častíc nastať v dohľadnej dobe. Stať sa tak má až okolo roku 2990, kedy padnú prvé obete, pričom definitívny koniec ľudstva by mal nastať okolo roku 3000. Otázne ale je, či ešte ľudia budú v tom čase vôbec obývať planétu Zem.

Foto: Alphacoders.com