Po dlhých 340-tich rokoch ľudstvo konečne rozlúštilo list napísaný sicílskou mníškou tvrdiacou, že záhadný manuskript vznikol počas doby, kedy bola posadnutá samotným Luciferom.

Sestra Maria Crocifissa della Concezione sa jedno ráno roku 1676 prebudila zašpinená od atramentu, kedy vedľa nej ležal list pokrytý zvláštnymi neidentifikovateľnými znakmi. Na základe hmlistých spomienok z predošlého večera usúdila, že to musí byť dielo diabla, ktorý v noci posadol jej telo a ovládal jej ruky. Správa sa na Sicílii a v jej okolí stala ihneď senzáciou, avšak nikto nevedel rozlúštiť, čo sa za záhadným textom skrýva. Nikto až dodnes.

Použitím dešifrovacieho programu sa nedávno vedcom podarilo mysteriózny manuskript rozlúštiť. Čo sa v ňom teda píše?

Na začiatku údajne posadnutá mníška opísala Boha a jeho syna Ježiša Krista ako „mŕtve záťaže“ a vysvetľuje, že iba Boh si myslí, že má moc oslobodiť smrteľníkov. Rovnako tvrdí, že Boh je produkt vymyslený človekom a dodáva, že tento systém nefunguje tak, akoby mal. Zaujímavá je taktiež myšlienka o bájnej rieke Styx, známej z gréckej mytológie, ktorá oddeľuje svet živých a ríšu mŕtvych,  Podľa nej je skutočná.

Zdroj|Foto: Twitter, Wikipedia