Výskum hovorí jasne, ale zasa, nemáme sa za čo hanbiť.

Americký Vedecký magazín ženského zdravia priniesol štúdiu, ktorá trochu zaváňa patriotizmom. Skupina vedcov si dala za cieľ zostaviť rebríček krajín podľa veľkostí pŕs. Američania prišli na to, že najväčšie cecky behajú po Spojených štátoch. Dôvod prečo práve tu? To už vedci neprezradili. Môžno je to láskou k fastfoodu.

Slovensko sa umiestnilo v šedom strede. Zatiaľ čo priemerná veľkosť amerických pŕs je 1,668 ml, slovenské prsia sú v priemere o veľkosti 280 ml. Väčšie prsia ako na Slovensku pobehujú napríklad v Turecku, Španielsku, Bulharsku, Rusku alebo na Ukrajine. Naopak, k veľkosti “štípanec na hrudi” to majú najbližšie Filipínky, ktoré majú priemernú veľkosť pŕs okolo 120 ml.

Výskum sa realizoval v 108 krajinách sveta. Nemusíte mať hlavu v smútku z toho, že ste prepásli najkrajšiu dobrovoľnícku činnosť všetkých čias, počas ktorej ste beztrestne mohli obchytkať ženám prsia. Údaje sa totiž brali od predajcov spodného prádla. Tí poskytli informácie o najčastejšie predávaných veľkostiach podprseniek pre 28 až 30-ročné ženy. Nakoľko sa tabuľky veľkostí po svete líšia, vedci vyrobili akúsi vlastnú jednotku na meranie veľkosti. Označili ju ako ml. Evokuje mililitre, no v správe výskumu nebolo špecifikované, či je to naozaj tak.

Zdroj: sciencedatabaseonline.org, Samuel W. Bennett | NBC Foto: depositphotos.com