Vedci už niekoľko rokov prezentujú názor, že vzhľadom na veľkosť mliečnej dráhy a vesmíru vôbec sa s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote vo vesmíre vyskytuje inteligentná forma života. Vesmír počúvame už celé roky a nateraz majú kozmológovia v otázkach zachytenia signálu od mimozemských civilizácií jasno. Ku kontaktu príde v momente, keď sa signál rozšíri po mliečnej dráhe!Vedci nepochybujú o tom, že mimozemšťania jedného dňa naviažu kontakt s ľudskou rasou. “Mimozemšťania nás zatiaľ nekontaktovali, ale to neznamená, že neexistujú. Vesmír je jednoducho veľké miesto. Musíme sa mať stále na pozore a hľadať signál,” nechal sa počuť americký výskumník Evan Solomonides.

Schránka 10

Prečítajte si tiež:
Obama sa rozhodol odtajniť dokumenty UFO: Mimozemšťaňia existujú!

 

Vesmír počúvame už viac ako 40 rokov a za celú tú dobu sme nezachytili vôbec nič. Vlastne… vlastne až na jednu veľmi zvláštnu výnimku. Rádio-teleskop v americkom Ohio zachytil 16. augusta 1977 signál, ktorý sa zapísal do histórie. Teleskop počúval zvuky vesmíru tak, že ku snímaniu prípadných signálov využíval zemskú rotáciu. Nuž a práve v onen osudný augustový deň sa mu podarilo zachytiť signál, ktorý vyvolal obrovskú senzáciu – tzv. signál Wow. Jednalo sa o silný zdroj rádiových vĺn, vlastne práve takých, aké by mohla vysielať mimozemská civilizácia. Signál bolo možné zreteľne rozoznať od praskania statických výbojov, ktoré sa bežne šíria celým vesmírom. Počítač dokázal signál previezť na šesť písmen a číslic – 6EQUJ5. Keď astronóm Jerry Ehman dáta uvidel, pripojil k ním jediné slovo – Wow!

Schránka 12

Prečítajte si tiež:
Mimozemšťania nás kontaktovali! Čo to má znamenať?!

 

Ehman aj ostatní astronómovia odvtedy prehľadávali danú oblasť ešte mnohokrát, no, bohužiaľ, bezvýsledne. Signál “Wow” zmizol. Celý problém spočíva v tom, že v Mliečnej dráhe existuje viac ako 200 miliárd hviezd. Teoreticky by takmer polovica z nich mohla hostiť život podobný tomu, ktorý obýva našu Zem, no zachytiť ich prípadné volanie vôbec nie je jednoduché. Veľkým problémom teda naďalej ostáva časový úsek, za ktorý sa signál rozšíri naprieč Mliečnou dráhou. Rádiovému signálu, ako ho poznáme, by to pri plnej rýchlosti malo trvať približne 1500 rokov…

Zdroj/Foto: YouTube, NASA

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!