Ani mimozemské sochy na Marse nevyvolali medzi vedeckou komunitou taký rozruch ako toto! Medzi súhvezdím Lyry a Labute vedci už dhší čas sledujú podivné svetlá, ktoré sa pohybujú vo zvláštnych formáciách. Táto letka konkrétne obieha hviezdu KIC 8462852, ktorá je od našej Zeme vzdialená približne 1500 svetelných rokov. 

Je síce pravdou, že len nedávno bývalý zamestnanec NASA tvrdil, že mimozemšťanom trvá cesta na Zem iba 45 minút, ale väčšina serióznych vedcov bola dodnes vo vyjadreniach o UFO opatrná. Známy Keplerov ďalekohľad však zachytil zvláštne objekty, ktoré obiehajú okolo hviezdy KIC. Podľa všetkých doterajších skúseností vraj nejde o planétu, ale o zhluk niekoľkých telies, ktoré sú v tesnej formácii. „Najprv sme si mysleli, že máme chybné dáta, ale všetko sedí. Mimozemšťania sú pre nás vždy až tou poslednou verziou, s ktorou pracujeme. Keď mi ale ukázali tie dáta… je to šialené! Fascinujúce!“ Vyjadril sa astronóm Jason Wright z Penn State University.

ufoj

NASA má v pláne túto oblasť čo možno najpodrobnejšie preskúmať v najbližších mesiacoch. Do celého prípadu by mal priniesť viac svetla program SETI. Ten sa zaoberá vysielaním signálu do vesmíru za účelom hľadania iných, inteligentných foriem života. Začiatkom budúceho roka majú vedci v pláne namieriť rádioteleskopy na hviezdu KIC a pokúsiť sa o kontakt. Čo myslíte, bude to z našej strany rozumný krok?

PS: Len tak zo srandy, uz boli aj na Slovensku :) :