Matka vašej priateľky sa pravdepodobne v blízkej budúcnosti stane  vašou svokrou a možno sa aj prekonáte a budete ju volať „mama“. Tí, ktorí k „druhej mame“ nemajú až tak blízko, no nechcú si to u nej pokaziť, by si mali pri konverzácií dávať pozor na citlivé témy a niektoré vety radšej vynechať.

Na návštevu môžete prísť kedykoľvek

Povedzme si pravdu, že návšteva budúcej svokričky poteší, ale nesmie trvať dlho. :D Mali by ste jej dať najavo, že bude u vás kedykoľvek vítaná, no radšej to s pozvaniami dopredu nepreháňajte. Po svadbe by ste ju mohli mať v obývačke aj každý deň.

Učili ste vašu dcéru niekedy variť?

Nie každá žena sa vie v kuchyni dobre obracať, avšak pre svoju lásku sa vždy snaží pripraviť niečo chutné. Ak pred svokrou zapochybujete o tom, či z jej dcéry bude vychýrená kuchárka, mohlo by to skončiť zle. Aj keby práve „kuchyňa“ vašej polovičky nebola práve na najvyššej úrovni, ani náhodou to nenaznačujte.

svokra

O radu radšej poprosím svoju matku

Všetky matky sa snažia radiť svojim deťom, a tak nádejnú svokričku radšej vypočujte. Pravdepodobne vám nechce zle, hoci sa vám jej cenné rady typu „za mojich čias“ nezdajú úplne normálne. V žiadnom prípade nespomínajte, že hneď po skončení jej monológu aj tak zavoláte svojej matke.

Dokážem sa dobre postarať o vašu dcéru, nemusíte jej tak často volať

Myslíte to, samozrejme, v dobrom, že o dcéru sa matka nemusí obávať, ak je práve s vami. Veď nie je zdravé, aby ste boli napríklad počas romantickej večere alebo na víkendovej chate vyrušovaní prehnanými otázkami, či ste obaja v poriadku a čo práve robíte. Musíte dať už pred svadbou „druhej mamičke“ najavo, že nech sa deje čokoľvek, pri vás je vždy v bezpečí. Určite ale medzi rečou spomeňte aj fakt, že už nie ste deti a nebudete jej oznamovať všetky akcie, ktorých sa chcete zúčastniť.

Po svadbe sa veľa zmení

Keď nastane deň „D“ a vaša partnerka sa konečne stane vašou manželkou, do izby vám už nikdy nevtrhne jej mama v pyžame. Vy sa veľmi tešíte, no budúca svokrička to prežíva presne opačne, tak radšej nerýpte nahlas. Možno jej neujde váš blažený pohľad, keď si predstavíte byt, kde budete iba sami dvaja a, samozrejme, spálňa, v ktorej vás už nikto nevyruší.

Foto: Depositphotos.com