Len pred pár dňami bola v Španielsku témou číslo 1 opustená miestnosť pre arbitrov VAR počas ligového duelu medzi Realom Valladolid a Realom Madrid. Tentokrát má VAR na konte ďalší prešľap a to priamo v slávnej Lige majstrov!

Včera boli na programe posledné dve odvety osemfinálových súbojov Ligy majstrov. V oboch prípadoch vstupovali celky do odvety s rovnakými šancami, pretože prvé zápasy skončili zhodne 0:0. Bavorský veľkoklub Bayern Mníchov napokon doma podľahol anglickému Liverpoolu FC 1:3 a Barcelona pre zmenu domáce prostredie využila naplno, keď výsledkom 5:1 doslova deklasovala francúzsky Olympique Lyon.

A práve v zápase Barcelony nastalo fatálne zlyhanie rozhodcov, ale najmä systému VAR. V 16. minúte bola totiž pre Barcelonu odpískaná penalta po faule na Suáreza, a tento pokutový kop odobril aj systém VAR. Opakované zábery ale jasne dokazujú, že to bol práve Luis Suárez, kto v šestnástke Lyonu prišliapol nohu svojho súpera.

Mnoho fanúšikov teraz nerozumie tomu, ako teda mohla byť takáto penalta odpískaná a navyše po zhliadnutí videa. A ako už iste mnohí viete, práve tento sporný moment naštartoval „Blaugranas“ k vysokému víťazstvu, keďže Messi svoj pokus z bieleho bodu panenkovským spôsobom premenil a Barcelona aj vďaka tomuto gólu zdolala Lyon vysoko 5:1. Zábery z celého incidentu nájdete nižšie.

Barcelona penalta Lyon

 

Foto: Twitter | Video: YouTube, Twitter, Streamable.com