Rapera Van Roska ste už možno zhliadli aj na stránkach Slovak Man. Mareka Lacka zase v šou Hlas Československa, ktorej finále prebehlo len nedávno. Raparské slovo sa spojilo s tým spevavým a melodický hit „Náš svet“ môže byť už aj vo vašom svete!

S nápadom nahrať spoločnú vec prišiel Van Rosko pochádzajúci zo Žiliny, ktorý skladbu posunul k Marekovi až do Košíc. Ten neváhal ani chvíľu a na spoluprácu okamžite pristúpil. Dal dokopy text, ktorý považuje za osobnú výpoveď napriek tomu, že sa podľa jeho slov možno bude zdať mnohým naivný. Je najmä o tom, že ich vyvolené znamenajú pre menovaných interpretov naozaj celý svet. Marek tiež prezradil, že do všetkých svojich textov zahŕňa svoj vlastný pocit a ak sa v nich niekto nájde, je rád, pretože hudba pomáha, lieči a povzbudzuje.

foto_000000

A kto je vlastne Marek Lacko? Tento exotický zjav pochádza z Košíc a v septembri oslávi svoje 28. narodeniny. Hudbe sa venuje od strednej školy, kedy si fičal na hip-hope, najmä na Eminemovi, ktorého texty mal v malíčku a sám sa dokonca o rap aj pokúšal. Držal ho až do obdobia nástupu na výšku, kde sa Marekovi do rúk dostala spolubývajúceho gitara. Dodnes mu môže byť zaviazaný, pretože vtedy sa začal montovať do spevu, učiť sa prvé akordy známych pesničiek a písať texty.
fotot6_000000

V roku 2009 sa objavil v 1. československej Superstar, v ktorej sa dostal až do prvej 16-tky. Napriek tomu Marek s odstupom času svoj výkon v nej hodnotí ako niečo, čo nemalo so spevom nič spoločné. Rozospieval sa až o rok neskôr, kedy založil kapelu Fictive Marry. Tá veru od rapu, s ktorým mladý Košičan začínal, bola na kilometre vzdialená. Hudobne sa približovala k pop rocku až melodickému metalu. Hoci formácia absolvovala množstvo úspešných koncertov a na východe Slovenska mala silnú fanúšikovskú základňu, minulý rok si všetci jej členovia dali zbohom.
foto8_000000

To však Mareka od hudby neodradilo. Začal si skladať sólo veci s gitarou, no nie s cieľom preraziť, ale robiť radosť ľuďom, ktorí mu držia palce. Pred nedávnom ste ho mohli zhliadnuť aj na televíznych obrazovkách v šou Hlas Československa, v ktorej so svojim kamošom a zároveň speváckym parťákom Tomim skončil pred bránami finále.
foto 3_000000

A čo dodáva Marek na záver? „Verím, že moja hudba robí spoločnosť mnohým ľuďom a že k ďalším sa ešte len dostane. Nezáleží na žánri, štýle, ale na tom, aby ich chytila za srdce. Budem rád, ak mi ľudia dajú šancu dotknúť sa ich srdca.“
náš svet_000000

Keďže druhého z dvojice, Van Roska, sme vám už predstavovali na stránkach Slovak Man, v tomto prípade si teda viac posvietime na autorova videoklipu k skladbe „Náš svet“, Lukáša Bodnára alias Bodyho. Tento týpek vystupuje pod značkou Body a videu a postprodukcii sa venuje zhruba dva roky. Tvorbu videa, či už natáčanie alebo samotný strih, považuje za svoje veľké hobby, do ktorého dáva všetko a najmä sa v ňom snaží neustále zdokonaľovať. Tieto aktivity znamenajú pre Bodyho taktiež relax i zábavu, pri ktorých môže spoznávať množstvo nových priateľov.

Vy zase môžete bližšie spoznať tvorbu týchto troch pánov, v ktorých svete sa možno nájdete aj vy. Smelo do toho!
foto7_000000

foto9_000000