V prestávkovom rozhovore po prvej tretine duelu medzi Nemeckom a USA prišlo nečakane tvrdé vyjadrenie Borisa Valábika. Niekdajší razantný obranca a v súčasnosti komentátor sa tvrdo “obul” do Libora Hudáčka.

Po našom víťaznom zápase s Britániou (7:1) panovala síce spokojnosť s výsledkom, ale tréner i viacerí hráči poukazovali na to, že naša hra nebola vôbec dobrá. Útočník Liberca Libor Hudáček sa pre SME vyjadril: „Tréner bol nervózny, že nehráme to, čo od nás požaduje. Sme Európania, Slováci. Hrali sme to, čo sme chceli my. Vyzeralo to inak, ako si to predstavoval on, ale potešili sme divákov.“ Práve tieto slová spustili nečakane ostrú kritiku Borisa Valábika.

Ten totiž v priamom prenose na RTVS vyhlásil, že podľa neho nie je prípustné, aby hráč takýmto spôsobom verejne dehonestoval svojho nadriadeného a teda trénera. Tiež si neodpustil jedovatú poznámku, že práve takéto správanie Libora Hudáčka je dôvodom, prečo sa napriek svojmu obrovskému talentu nikdy neprebojoval do NHL.

Valábik zároveň povedal, že keby bol on trénerom slovenskej reprezentácie, Libora Hudáčka by po takomto arogantnom vyjadrení bez okolkov z kádra vyradil. Tieto ostré slová budú mať zrejme ešte dohru!

Zdroj: RTVS | Foto: Facebook, YouTube | Video: Facebook/Šport v RTVS