Boris Valábik je bývalý hokejový obranca, ktorý sa v súčasnosti venuje spolupráci s médiami, no takisto aj svojej civilnej práci v rámci policajného zboru. Nedávno vyšla jeho kniha s názvom Volali ma bitkár, v ktorej našli čitatelia mnoho zaujímavých príbehov z hokejového prostredia. A Valábik v nej odhalil aj pikantnejšie detaily zo správania žien k hokejistom! 

33-ročný Valábik strávil väčšinu svojej kariéry v nižších zámorských súťažiach a 80 zápasov odohral aj v NHL za dnes už neexistujúci klub Atlanta Thrashers. Valábik bol v prvom rade zlým mužom, ktorý mal za úlohu chrániť najlepších hráčov svojho tímu, a svojim súperom čo najviac znechutiť hokej. Okrem hokeja vo svojej knihe opísal aj správanie žien k samotným hráčom mimo ľadu a jeho slová potvrdia všeobecný názor o tzv. zlatokopkách.

Boris Valábik v časoch jeho hokejovej kariéry.

Valábik opísal jednu z udalostí, ktorú si zapamätal, keď spoločne so spoluhráčmi vybehli večer do baru: „Točilo sa tam množstvo žien, a keď sa dozvedeli, že sú vonku hokejisti, tak si volali medzi sebou a prišli ďalšie.“ Boris priznal, že by rád povedal, že šlo o fanúšičky hokeja, no niektoré údajne ani nevedeli, čo to hokej je: „Dal som sa do reči s jednou babou, ale o hokeji nepadlo ani slovo. Zobral som ju do hotela. Myslel som si, že ide po mne a nie po tom, že hrám hokej.“ 

Na hoteli ho však čakalo nepríjemné prekvapenie a z baby, ktorá o hokeji nemala ani tušenie, sa zrazu stala odborníčka na platy hráčov: „Odskočil som si, a keď som sa vrátil, sedela za počítačom. Pozrel som sa, čo robí. Mala tam nahodené: Boris Valábik plat.“ Tento úryvok pochádza zo spomínanej knihy Volali ma bitkár, kde nájdete ešte viac zaujímavých príbehov.

Zdroj: Sport.sk | Foto: Twitter, YouTube