V jednej z pobočiek obchodného reťazca Tesco sa v škatuli od banánov našiel kokaín, presnejšie 5 kíl kokaínu.Mladý zamestnanec Tesca v britskom meste Wokinghame bude na kokaínovú seancu pri vybaľovaní škatúľ s banánmi ešte dlho spomínať. Ako si tak vykonával svoju prácu, zrazu mu udrela do očí červená páska na jednej z nich. V takto nenápadne označenej krabici našiel päť vrecúšok kokaínu, pričom každé vážilo jeden kilogram. Na miesto činu bola ihneď privolaná polícia, ktorá ich hodnotu odhadla na 1,77 milióna eur.

drogy-1Na Slovensku sa s drogami obchoduje viac, ako si len myslíte!

 

Nečakaný darček dorazil zrejme z Kostariky, odkiaľ Tesco nakupuje väčšinu banánov. Potvrdzuje to i fakt, že v tejto krajine bolo minulý rok zabavených 25 ton nelegálnych dodávok tohto bieleho prášku.

Napriek tomu, že týždenne do Británie pricestuje 250 tisíc škatúľ banánov, doposiaľ v Tescu takýto problém nezaznamenali. Konkurenčný Lidl však to isté povedať nemôže. Len pred pár mesiacmi sa v jeho pražskej pobočke našla banánová zásielka z Kolumbie, ktorá však okrem banánov ukrývala i kokaín.