Pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS, ktorý bol 1. decembra, predložil najznámejší svetový výrobca kondómov formálnu žiadosť pre registráciu prvého emotikonu pre bezpečný se*. Do rodinky “smajlíkov” na smartfónoch a tabletoch tak zrejme pribudne nový obrázok.Emotikon v podobe zabaleného kondómu v rôznych odtieňoch modrej fraby je výsledkom rozsiahlej kampane, ktorú známy výrobca kondómov rozbehol pred mesiacom. Emotikon je navrhnutý tak, aby spájal ľudí po celom svete v boji proti HIV/AIDS.

do rodinky emotikonov pribudne obrázok pre bezpečný sex

Svoje rozhodnutie o vytvorení emotikonu pre bezpečný se* spoločnosť argumentovala aj tým, že žijeme v dobe smartfónov a tabletov, kedy je veľmi obľúbené vyjadrovať svoje pocity a fyzické potreby prostredníctvom malých ikoniek – emotikonov. Spoločnosť v rámci svojho rozhodnutia urobila aj niekoľko výskumov, na základe ktorých zistila, že až pre 80 % mladých ľudí vo veku medzi 18 – 25 rokov je jednoduchšie vyjadrovať sa pomocou emotikonov. Z výskumu tiež vyplýva, že až pre 84 % ľudí je pohodlnejšie vyjadrovať sa o se*e prostredníctvom malých ikoniek.

kampaň kondom emoji mala u ľudú úspech

Rozsiahla kampaň #CondomEmoji si získala fanúšikov po celom svete. Avšak objavili sa aj negatívne reakcie ako napríklad “Svet nepotrebuje emotikon pre bezpečný se*, potrebuje iné dôležitejšie veci”. Na sociálnych sieťach možno nájsť aj obrázky či fotografie, ktoré   ľudia zdieľali v rámci kampane a nad ktorými sa dokonca aj pousmejete.

Trochu zo štatistík:

Se*uálna aktivita mladých ľudí po celom svete je veľmi vysoká a veková hranica, kedy mládež začína so se*om sa znížila. Od roku 2000 sa podľa odhadov na celom svete nakazilo vírusom HIV viac ako 38 000 000 ľudí (a nielen z Afriky) a 25 000 000 ľudí zomrelo na AIDS. Čo je však desivejšie, z tých 38 000 000 ľudí nakazených vírusom HIV až 19 000 000 ľudí o svojom nakazení nevie. Znamená to, že bezpečný se* by mal byť prioritou číslo 1, pre každého, kto často strieda sexuálnych partnerov alebo sa pohybuje v nebezpečnom prostredí.

Video z kamapane:

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Petra
Obyčajný človek neustále posúvajúci hranice svojich možností. Má však určitý strop, ktorý vraj neprekročí. Ale, ako hovorí: Nič nie je isté a preto, nikdy nehovorím nikdy, radšej volím slovíčko možno.