Minulý týždeň postihla malú ruskú dedinku Maloje Prekopnoje, len s čosi vyše 600 obyvateľmi, strašná tragédia. Na štátnej ceste, ktorá obec pretína, sa prevrátil kamión s veľmi citlivým nákladom. V prívese sa totiž ukrývalo 20 000 fliaš vodky. Chvalabohu, väčšinu nákladu sa podarilo evakuovať.

Tesne po nehode sa takmer všetkých 600 obyvateľov rozbehlo nešťastnému kamionistovi na pomoc. Ten sa však vyľakal a z miesta nehody ušiel. No a keďže stále hrozilo riziko požiaru, hrdinskí obyvatelia sa rozhodli ratovať aspoň náklad. Ako sa vyjadril samotný starosta obce: „Miestni aktivisti vodku okamžite evakuovali na bezpečné miesto„. Server Vesti nás dokonca informuje, že bezprostredne po nehode sa okolím začala správa šíriť rýchlosťou blesku. Okolitý ľud, samozrejme, promptne zareagoval a na miesto činu okamžite vyslal humanitárnu pomoc vo forme niekoľkých stoviek mužov. Táto správa nenechala chladnou ani ruskú políciu. Policajný náčelník na miesto nehody urýchlene vyslal svojich najlepších mužov. Tí sa však po príchode do epicentra tragédie stratili a momentálne sú už týždeň nezvestní.

Celú situáciu monitorujeme a hneď ako sa dohodneme, ktorý z redaktorov vyrazí na miesto činu, prinesieme vám nové, aktuálne správy.