Zatiaľ čo na Slovensku sú mrakodrapy a superluxusné stavby skôr akousi futuristickou záležitosťou, respektíve víziou do budúcnosti, v hlavnom meste Českej republiky sa s tým nemaznajú a pripravujú bytovku, ktorá bez väčších problémov zatieni všetky paneláky v Dúbravke. 

Myšlienka Tower Prague skrsla v hlave architektovi Radanovi Hubičkovi, pričom jeho vízie sa okamžite chytili viaceré stavebné spoločnosti z Česka, ale aj špecialisti spoza oceánu. V prípade luxusného mrakodrapu o výške 104 metrov pritom budeme môcť vravieť nielen ako o unikáte v našich končinách, ale rovno v celom svete.

O financovanie 30-poschodovej výškovej budovy by sa mala postarať investičná skupina Aceur Investment z Luxemburska, ktorá má s podobnými stavbami bohaté skúsenosti. Na samotnú realizáciu projektu si pritom najala tím špecialistov z Británie, ktorý si posvieti na dokonalé odhlučnenie samotných obytných jednotiek. Angličania sa dlhé roky venujú odhlučňovaniu ponoriek, takáto úloha je pre nich tak ako stvorená. Českým stavebným firmám dopomôžu tiež špecialisti z Kanady, ktorí si posvietia na pôsobenie vetru vo vyššie osadených bytoch, tím zo Singapuru zasa ochráni stavbu pred údermi bleskov.

Mrakodrap vyrastie na Pankrácovej pláni, vďaka čomu sa samotní obyvatelia môžu tešiť nielen na dokonalé spojenie veľkomesta a prírody, ale užijú si predovšetkým aj nádherný výhľad na „stovežatú“.

V Tower Brifgte pritom budú použité také moderné technológie, ktoré v našich končinách nemajú obdobu. Hovoriť môžeme o kombinácii špeciálnych technológiách chladenia, topenia a vetrania, ktorou sa dnes môže popýšiť len olympijský areál vo Vancouveri a  hŕstka rezidencií na Azúrovom pobreží. Toto ale nebude jedinou neštandardnou súčasťou bytovky. Miestni budú môcť využívať tiež služby čistiarne, upratovanej služby, cateringu, či opatrovateľskej služby pre zvieratá. Chýbať tiež nebude ani vnútorný bazén, wellness, sauny. či fitness centrum.

Tower Bridge ponúkne celkovo 130 bytov. od lacnejších až po superluxusné penthousy na samom vrchu stavby. Ceny by sa pritom v prízemných bytoch mali začať na cene 100 tisíc KČ za meter štvorcový, čo predstavuje asi 3 700 €. Ak ale nemáte hlboko sdo vrecka, rozhodne by  vás mali zaujať najluxusnejšie bytové jednotky pod strechou, za ktoré zaplatíte rádovo v stovkách miliónov KČ, teda nominálne 3 500 000 €. Vítaným bonusom bude pritom nielen luxusný výhľad, ale tiež súkromný bazén na streche.

Ultramoderná bytovka v Prahe by podľa predpokladov mala poskytnúť ubytovanie prvým záujemcom už v roku 2017. V súčasnosti sa investičná spoločnosť z Luxemburska nedokáže vyhnúť súdom s pamiatkármi a urbanistami, ktorým stavba nevyhovuje. Hoci jej domáci pravdepodobne neodkážu zabrániť, môžu začiatok realizácie stavby minimálne oddialiť, čím by sa posunulo aj samotné dokončenie nadštandardnej bytovky.

Zdroj: Idnes.cz