Uhorková sezóna zámorskej NHL sa ešte len rozbieha, ale fanúšikovia už teraz môžu polemizovať nad tým, ako bude ich obľúbený tím hrať v budúcej sezóne. Dnes v noci celou NHL “otriasli” dva megatrejdy a zároveň sa stalo to, v čo už takmer nikto neveril. Steven Stamkos predĺžil kontrakt s Tampou Bay!Steven StamkosSteven Stamkos

Kanadský center s číslom 91 na drese je už niekoľko rokov považovaný za jedného z najlepších strelcov NHL. Jeho zmluva s Tampou Bay skončila práve dnes a počas celej uplynulej sezóny sa množili špekulácie o jeho možnom novom pôsobisku. Skloňovalo sa najmä Toronto, neskôr čoraz častejšie Detroit a Buffalo. Generálny manažér Bleskov z Tampy, bývalý vynikajúci center Detroitu Steve Yzerman, sa rozhodol nevymeniť Stamkosa a riskoval tak, že ak 26-ročný center nepredĺži s Tampou, príde o neho bez náhrady. V čase za 5 minút 12 sa však Stamkos a vedenie Tampy Bay dohodli na novom kontrakte. Stamkos s Tampou podpísal 8-ročný kontrakt v celkovej hodnote 68 miliónov dolárov, pričom stropová záťaž jeho kontraktu bude 8 a pol milióna. Oproti predchádzajúcej zmluve si tak Steven prilepšil o rovný milión dolárov.

P.K. Subban a Shea WeberP.K. Subban a Shea Weber

Subban je jedným z najlepších bekov súčasnosti, zároveň tiež jedným z najsledovanejších hráčov NHL. Hráči ako on nezvyknú často meniť pôsobisko, ale po konci základnej časti sa začali množiť špekulácie o tom, že Montreal Canadiens by predsa len boli ochotní Subbana pustiť o dom ďalej, ak príde zaujímavá ponuka. Tá prišla z Nashvillu, ktorý za Subbana poslal do Montrealu elitného kanadského zadáka Sheu Webera. Nashville tak stratil svojho dlhoročného kapitána, Montreal pre zmenu prišiel o mladého talentovaného zadáka, ktorý mal byť minimálne ešte dekádu hlavnou tvárou defenzívy Habs. Tento trejd bude určite ešte veľmi dlho poriadne medializovaný.

Taylor Hall a Adam LarssonTaylor Hall a Adam Larsson

V Edmontone sa už niekoľko rokov obzerajú po kvalitnom obrancovi a keďže Oilers majú ofenzívne talentovaných útočníkov na rozdávanie, bolo len otázkou času, kedy jedna z hviezd Olejárov zmení pôsobisko. Najhorúcejším adeptom na zmenu zamestnávateľa bol Nugent-Hopkins, ale napokon sa z chladnej Alberty sťahuje jednotka draftu z roku 2010, Taylor Hall. Kanadský útočník, ktorý hráva s číslom 4 na drese, bude od novej sezóny obliekať dres New Jersey Devils, opačným smerom do Kanady putuje švédsky zadák Adam Larsson.

Foto: Instagram.com, Tumblr.com, Twitter.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D