Nemecký veveričiak Riško trochu vyrástol a zachcelo sa mu ženskej spoločnosti. Nemeckí policajti tak museli riešiť neobyčajný prípad obťažovania potom, ako im na linku zavolala žena, ktorá sa sťažovala, že ju obťažuje veverička.Polícia v Nemecku toto roztomilé zvieratko aj naozaj zadržala, pretože naháňalo chúďa ženu po celom mestečku Bottrop. Podľa ženy bolo zviera agresívne a navyše sa sťažovala, že ju neustále sleduje. Policajtom teda nezostalo nič iné, len sa vydať na lov a túto šelmu chytiť.

Podľa ženy bolo zviera agresívne a navyše sa sťažovala, že ju neustále sleduje.

Polícia v Severnom Porýní-Vestfálsku zachytila toto bizarné tiesňového volanie 15. júla od ženy, ktorá tvrdila, že hlodavec ju prenasleduje. Najprv sa snažila ho zbaviť a utiecť mu, to sa jej však nedarilo a nakoniec sa zo zúfalstva obrátila na políciu.

squirrelKeď sa policajti zhodli na tom, že zviera je naozaj agresívne a môže byť pre ľudí nebezpečné, rozhodli sa ho chytiť a priviesť na stanicu. Tam sa ho ujali a zistili, že trpí vyčerpaním, a preto sa pravdepodobne správa takto nezvyčajne. Malého zločinca nakŕmili medom, čo mu dodalo energiu a policajný hovorca všetkých ochranárov upokojil potom, ako povedal, že veverička bude poslaná do záchranného centra.

Nie je to prvýkrát, keď sa divé zvieratá zaplietli s rukou zákona a skĺzli na dráhu kriminálnikov. Minulý mesiac polícia v americkom Michigane vydala správu s fotkami hlodavcov, ktorí ukradli 28 tisíc orechov. Všetci dúfajú, že sa ich podarí vystopovať skôr, ako stihnú s týmito orechmi spraviť nejaký atentát.

Zdroj: telegraph.co.uk