Od druhého októbra 2016, kedy sa mladý slovenský futbalista stal hlavným aktérom kauzy – šoférovanie géčkového Mercedesu pod vplyvom alkoholu, ubehol už istý čas. Mohlo by sa dokonca zdať, že sa celá aféra zamietla „pod koberec“. Ako to teda celé nakoniec dopadlo?

Vyšetrovanie prípadu známeho slovenského futbalistu Vladimíra Weissa ml. sa ťahalo dobrého pol roka. Futbalista mal údajne šoférovať luxusné auto s posádkou desiatich kamarátov. Po zastavení vozidla policajnou hliadkou už ale zrazu nebolo celkom jasné, kto naozaj auto šoféroval. Celé pochybenie sa dočkalo množstva internetových paródií a určitú dobu sa vlastne o ničom inom na Slovensku ani nehovorilo. Weiss sa okrem iného odmietol podrobiť dychovej skúške, čo v skratke znamená, že podľa našich zákonov sa na neho pozerá, ako keby nafúkal jedno promile alkoholu.

Kauza pomaly dospela k rozhodnutiu polície, ktoré znie: „Vyšetrovanie uvedeného prípadu bolo vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I ukončené s návrhom na podanie obžaloby“. Tento verdikt uviedla pre médiá hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR Lucia Mihalíková.

Obhajca Weissa ml. sa na margo rozhodnutia vyjadril nasledovne: „Vzhľadom na skutočnosť, že som vždy rešpektoval a aj budem rešpektovať kompetencie orgánov činných v trestnom konaní, ale vo všeobecnosti všetkých štátnych orgánov, nebudem v tejto chvíli komentovať toto rozhodnutie. Už len z toho dôvodu, že som v rámci procesného úkonu oboznámenia sa s výsledkami vyšetrovania pochopil, že miera aktivity policajnej vyšetrovateľky smerujúca k návrhu na podanie obžaloby nezodpovedá obsahu vyšetrovacieho spisu a vykonaným dôkazom, z ktorých jednoznačne vyplýva, že môj klient je nevinný“.

A aké z toho celého plynie ponaučenie? Snáď len také, že je lepšie mať v garáži odparkovaný desaťmiestny meďák ako Smart Fortwo.

Viac športu nájdete na ŠportovýMagazín.sk >>> TU

Zdroj: sport7.sk | Foto: Facebook, ixab