Hokejoví fanúšikovia v Brne sa môžu tešiť na dávku exkluzivity. V druhom najväčšom meste Českej republiky sa totiž odohrajú dve hokejové stretnutia pod holým nebom, domáca Kometa postupne vyzve Plzeň i Spartu Prahu.V rámci Hokejových hier Brno 2016 sa odohrá aj dvojica stretnutí v štýle Winter Classic, pričom pôjde o zápasy vybičované nielen z pohľadu tabuľkového postavenia a rivality klubov, ale taktiež zo strany fanúšikovských základní. Práve tu sa očakáva „trhanie“ nových rekordov, na mieste bývalého hokejového štadióna za Lužánkami sa totiž postaví mobilné klzisko s tribúnami pre viac ako 20 tisíc návštevníkov.

plzen
Kompletné zaplnenie pripravovaného štadióna by predstavovalo nielen rekord v českej Tipsport extralige, ale tiež historicky najvyšší počet hokejových priaznivcov prítomných na zápase v rámci bývalej Československej ligy. S počtom skvelých 19 000 divákov sa týmto prvenstvom môže minimálne do zápasu Brna s Plzňou tešiť stretnutie Spartak Sokolovo – Slovan Bratislava zo sezóny 1962/1963.

Fanúšikovia Brna už ale neraz ukázali, že tento rekord donekonečna platiť nebude. Už dvakrát totiž stanovili najvyšší počet prítomných divákov v českej Tipsport extralige, v prvom prípade išlo o Open Air Game v Svitkove, v tomto prípade si pritom Kometa skrížila hokejky s hráčmi Pardubíc. Na toto hokejové zápolenie sa z hľadiska prizeralo až 17 140 fanúšikov. O rok neskôr bol tento rekord opäť prekonaný, zápas sa odohral v Prahe, na stretnutie Kometa Brno – Kladno si cestu našlo celkovo 17 182 divákov.

„Pôjde o skvelú propagáciu hokeja a pripomienku slávnej histórie Komety,“ zamyslel sa šéf Brna LIbor zábranský.

Miesto mobilného štadióna bude pre fanúšikov, hráčov i činovníkov klubu prinajmenšom špeciálnym. Postavený totiž bude práve na mieste pôvodného domáceho stánku Komety Brno, kde získal tradičný klub až 11 majstrovských titulov. Tento počin hodnotia kladne i súperi. „Jedná sa o výnimočnú udalosť, ktorá v Česku nemá obdobu. Sme radi, že môžeme byť súčasťou tejto skvelej myšlienky. Hrať za Lužánkami pred tribúnami pre 20 000 divákov bude pre nás všetkých veľký zážitok,“ nechal sa počuť generálny manažér Plzne Martin Straka. So Strakom súhlasí aj predseda predstavenstva Sparty, Petr Bříza: „Je úžasné dodať takýmto spôsobom našim tradičným súbojom s Kometou unikátny náboj.“

sparta

Hoci sa zápasy odohrajú až v novom roku (3. januára – HC Kometa Brno vs. HC Škoda Plzeň; 8. januára – HC Kometa Brno vs. HC Sparta Praha), lístky si záujemcovia môžu zakúpiť už od dnes, teda 16. novembra 2015. Z technických dôvodov budú všetky miesta na státie.

Zdroj: Hokej.cz