Že neveríte? Nuž vedzte, že v Bratislave sa realizuje projekt, ktorý poskytne voľne dostupné jedlo pre kohokoľvek, kto ho potrebuje. Združenie Free Food prišlo so skvelým nápadom, inšpirovaným zahraničnými mestami, kde sa už podobné projekty realizujú. V troch častiach Bratislavy sa rozhodlo poskytnúť verejné chladničky. A o čo v tomto projekte ide?

Predovšetkým o spájanie ľudí, ktorí si navzájom nie sú ľahostajní a v neposlednom rade aj o zredukovanie plytvania jedlom. Každý má totiž doma v chladničke potraviny, ktoré nehodlá v najbližšej dobe skonzumovať. Taká pochúťka mu potom v chladničke zbytočne stojí, v horšom prípade sa aj pokazí. Cieľom tohoto projektu je dostať práve takéto jedlo k ľuďom, ktorí ho s radosťou skonzumujú ešte pred tým, ako mu uplynie doba spotreby a skončí na smetisku.

verejna chladnicka
Verejná chladnička v Plzni.

V zahraničí tento projekt dávno funguje a pochváliť sa ním môžu aj susedné Čechy v Prahe a Plzni. Na Slovensku sa zatiaľ uvažuje o Bratislave a pomoc pri spustení prisľúbil aj magistrát hlavného mesta. Po sfunkčnení verejných chladničiek tak budete môcť do nich vložiť akúkoľvek potravinu, či dokonca varené jedlo. To sa bude označovať nálepkami s dátumom, aby dotyčný vedel, kedy bolo do chladničky jedlo pridané či uvarené. Skvelé, čo poviete?

Zdroj: startitup.sk  |  Foto: Depositphotos, Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Zuzu
Najradšej má bláznov, taliansku kuchyňu a smiech. Servítku si dáva pred ústa len keď si potrebuje odtlačiť rúž. Píše pre vás o všetkom, čo je zaujímavé, inšpiratívne a provokujúce.