V Austrálii sa nevestince rozrastajú ako huby po daždi, a tak sa miestni rozhodli konať! Do boja poslali detektívne agentúry a tie zase svojich agentov, ktorí dostávajú peniaze za to, za čo si ostatní nadržaní chlapi platia. 60-ročný dôchodca John nepatrí medzi mužov, ktorí by sa o svoje pracovné zážitky delili so svojimi kamarátmi, hoci by mu ich závidel nejeden z nich. A veru nielen jeho rovesníci, ale asi aj každý chlap. Muž sa totiž živí hľadaním erotických salónov, ktoré sa na verejnosti prezentujú ako masážne či terapeutické bez licencie. A ako by zistil, ktoré klamú, ak by ich služby nevyskúšal na vlastnej koži?

Nemyslite si však, že Johnova práca spočíva len v tom, že ho nejaká dáma vyfajčí, pretiahne a on to následne zreferuje kompetentným osobám. Dôchodca musí písomne všetko krásne zaznamenať, vrátane presných časov, zúčastnených osôb, úkonov, súm, atď, čo často zaberie aj 3 A4. Jeho správy potom putujú na súd. A to je podľa Johna tá negatívna stránka jeho práce. Nielenže musí hodiny sedieť nad písaním reportu z „akcie“, ktorú vykonáva raz za tri týždne, takže nie každý deň, akoby ste si možno mysleli, ale najhoršie je, že musí na súdoch podávať svedectvo proti prevádzkovateľom podnikov.

Dôchodca musí písomne všetko krásne zaznamenať, vrátane presných časov, zúčastnených osôb, úkonov, súm, atď, čo často zaberie aj 3 A4.

Zakladateľ a šéf agentúry Lyonwoods Investigations Lachlan Jarvis pridal aj šokujúci príbeh, ktorý s prácou snov nemá nič spoločné. Podľa jeho slov jeden detektív prostitútky natáčal kamerou, ktorú mal pripnutú na kravate. Avšak kamera sa rozbila a začala horieť. Ďalším negatívnym aspektom takejto práce je, že agenti spávajú s dievčatami, s ktorými by za iných okolnosti sex asi nemali. „Zamestnankyňami“ salónov sú totiž okrem zahraničných študentiek, ktoré si privyrábajú na školu, aj prisťahovalkyne bez pracovného povolenia alebo obete obchodovania thajskej mafie, ktorá ich sem dovezie, no potom uväzní a pýta si peniaze za cestu. Tú musia vyplatiť “mzdou” zo salónu.

Podľa reportov od detektívov ako sú John je len na trojkilometrovej George Street v Sydney toľko masážnych salónov, že ak by ste si chceli spraviť prehľad o všetkých, museli by ste si dať prestávku po každom 50. metri. John pre news.com.au prezradil, že aj tak väčšina z týchto podnikov zrejme zákazníka veľmi rada obdarí i sexuálnymi praktikami, predovšetkým tými ručnými. Budete sa čudovať, no počas svojej štvoročnej kariéry „nevestinského“ detektíva, John objavil len 3 salóny, ktoré naozaj poskytovali iba masážne služby bez pridanej sexuálnej hodnoty.

John objavil len 3 salóny, ktoré naozaj poskytovali iba masážne služby bez pridanej sexuálnej hodnoty.

A to je presne ten dôvod, prečo úrady kontaktujú takéto agentúry. Niektoré rozsudky ich však naozaj šokujú. Tak napríklad, Radnica v Hornsby podala žalobu na masážny salón na Edgeworth David Avenue, pretože videla, ako sem denne chodí niekoľko mužov, no žiadna žena. Súd rozhodol, že sa podnik môže považovať za nevestinec len v prípade, ak v ňom v rovnaký čas poskytuje sexuálne služby viac ako jedna žena – zaujímavé. Radnica teda neuspela.

Niektorí ľudia sa, samozrejme, v Austrálii pohoršujú nad tým, že z ich daní sa financuje sex pre detektívov. Bodaj by nie, keď ročná práca, ktorou sa radnica snažila spomínaný podnik zavrieť, ju vyšla na stotisíc dolárov. Lachlana Jarvisa z agentúry to neprekvapuje, no občanom vysvetlil, že je to skrátka nevyhnutnosť, pretože ich služby napomáhajú napríklad aj k zastaveniu obchodu s bielym mäsom.

Foto: wallpaperup.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Marko
Dievčatá, sex a vzťahy vs. šport chľast a zábava. O tomto píše náš redakčný playboy Marko. Na otázku či mu nejaké dievča povedalo nie, odpovedal, že veľa dievčat povie najskôr nie :)