Mám taký malý detský sen v dospelosti. Nájsť raz niekde v stodole, na Slovensku asi skôr v šope, starý, ošarpaný, ale krásny veterán. V posledných rokoch sa podobné sny ľuďom plnia, akurát, že skôr v Amerike. Najnovším prírastkom v skupine nájdených vzácnych vozidiel je Dodge Charger Daytona z roku 1969.Autíčko sa bude rovno aj dražiť, takže žiadna oprava a radosť z toho, čo ste našli u deda v záhrade. Poďme rovno po peniazoch. Čo za zázrak to v stodole našli? Dodge Charger Daytona bol vyrábaný iba v roku 1969 a zachovalo sa ich naozaj málo. Väčšina sa buď rozbila, alebo sa na nich nenávratne podpísal zub času. Pod kapotou sa skrýva legendárny motor Dodge 440 Magnum V8, ktorý spolupracuje s trojstupňovou automatickou prevodovkou.

Prečo ma podobné autá fascinujú? Majú príbeh, taký, aký nové auto nebude mať nikdy. Daytona bola darom pre manželku istého sudcu v Spojených štátoch. Tej sa však auto nepozdávalo, preto v roku 1974 putovalo do predaja. Doteraz ho vlastnil druhý majiteľ, akurát na ňom akosi pozabudol jazdiť a nechal ho zapadnúť prachom. Do dnešného dňa Dodge najazdil iba 20 000 míľ, čo je niečo vyše 30 000 kilometrov.

Auto sa bude dražiť v aukčnom centre na Floride. Skúste si tipnúť, akú hodnotu má takýto vrak. 150 000 až 180 000 dolárov! Cena naozaj vysoká, navyše za stav, aký vidíte na fotografiách. Ako vysoko jeho cena stúpne po renovácii si netrúfneme hádať, no hviezdy bude mať na dosah.

Dodge Charger Daytona 1Dodge Charger Daytona 2

Dodge Charger Daytona 3

Dodge Charger Daytona 4

Dodge Charger Daytona 5

Dodge Charger Daytona 6

Dodge Charger Daytona 7

Dodge Charger Daytona 8

PS: Takto nejako by autíčko mohlo vyzerať po svojej rekonštrukcií:

Zdroje: motorauthority.com, youtube