Je dávno známe, že muži nevedia kupovať a vyberať ženám darčeky. Česť malej skupinke výnimiek. Ak aj vy opäť stojíte pred otázkou – čo jej mám kúpiť k narodeninám, Vianociam, meninám či na Valentína, máme pre vás pár užitočných rád. 

Všímajte si ju

Ak máte svoju partnerku rád, určite vám nebude zaťažko si ju aspoň jeden deň všímať trochu viac. Najlepšie je vybrať si napríklad taký deň, kedy pôjdete spolu po obchodoch. Všímajte si, aké veci chytá do rúk, čo sa jej páči, pri čom sa dlhšie zastaví, čo vám ukáže. Striehnite na vety „takéto by som chcela“ , „toto si kúpim, keď..“, „je to drahé, až po výplate“.

Zapíšte si do poznámky v mobile, aký titul mala kniha, do ktorej sa na chvíľu v obchode začítala, názov predajne, kde ostala premýšľať nad blúzkou či si ju kúpiť, meno parfumu, ktorý jej voňal. Poprípade si odfoďte prstienok/hodinky, čo si skúšala a páčili by sa jej, ak máte teda slabšiu pamäť. :D

Zistite si jej veľkosť

Ak sa nebojíte kupovať drahej oblečenie a viete, čo by sa jej páčilo, smelo do toho! Nepoznáte správnu veľkosť? Keď sa nebude pozerať, pozrite si veľkosť jej obľúbeného trička, podprsenky, čohokoľvek. Okrem toho, ak jej vami vybrané veci nesadnú, v obchode sa dajú vždy vymeniť. Dôležité je, aby ste nestrieľali s výberom na slepo.

Zážitok ako má byť

Sú ženy, ktoré uprednostňujú skôr „zážitkový“ darček od toho materiálneho. Spomínala, že by chcela skočiť bungee jumping, ísť do Paríža, ochutnať novú kuchyňu, dopriať si kvalitnú masáž, preletieť sa balónom, kúpiť si konečne permanentku do fitka, chodiť na krúžok (tanca, keramiky, pečenia, šikovných rúk, jazykový…), navštíviť múzeum, hrad, zámok, ísť na romantický výlet vo dvojici? Ak si to vaša peňaženka môže dovoliť, voľbu máte jasnú.

The girl with a cassette in hand

Staré dobré klišé

Nikdy ale naozaj nikdy nezabúdajte na klišé z romantických filmov! Večerou v peknej reštaurácii, raňajkami do postele a ružami nikdy nič nepokazíte.

Využite svoj talent

Viete hrať na klavíri? Zložte jej skladbičku. Ste špičkový kuchár? Pripravte jej večeru s vínom a kvetmi. Viete maľovať, spievať, tancovať alebo dobre milovať? :) Využite to vo svoj prospech.

Ako to vyzerá u nej doma?

Má doma plno plyšákov? Zbiera pohľadnice s venovaniami, má rada kvetiny, veľa číta? Ak niečo skutočne obľubuje, respektíve zbiera, NIE, NIKDY toho nie je veľa, aj keď sa vám možno zdá, že je toho už moc. :D

kvetiny

Zopár rád na záver s výkričníkom:

Ak presne neviete, ktorý parfum alebo kozmetiku preferuje a používa nehádajte!

To, že sa vám niečo nepáči, neznamená, že sa nebude páčiť ani jej!

Dajte pozor na veci, na ktoré je vaša polovička alergická!

Ak nosí retiazku, ktorú už 4 roky nedala dole, tak jej určite nekupujte inú (možno je jediná, ktorá jej nespôsobí ekzém)!

Nekupujte univerzálne darčeky (bonboniéry, plyšáky, sviečky, hrnček s menom – pokiaľ ich nezbiera). Môže si myslieť, že si ju vôbec nevšímate!

Ak si to vyslovene nevypýta, nikdy jej nekupujte k sviatku spotrebiče a náčinie do kuchyne!

Erotické hračky sú tabu. Vyberajte si ich iba spoločne!

Určite na nákup ako poradcu neberte svoju najlepšiu kamarátku! Má úplne iný vkus ako vaša priateľka. Jej najlepšia kamoška je úplne v poriadku.

Nehovorte jej, nech si niečo vyberie sama a vy to zaplatíte. Ak to aj tak urobíte VŽDY jej kúpte aspoň malé prekvapenie!

HLAVNE NEZABUDNITE, KEDY MA NARODENINY!