Najlepšie ročné obdobie sa blíži a s ním aj kopec zábavy. Ak nie ste zástancom pasívnych dovoleniek, ale radšej sa idete vyskákať na festival, ponúkame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa na Slovensku hrá. 

Hip Hop Žije 2015

Dvihni ruky do vzduchu a mávaj! Špička slovenského a českého Hip Hopu predstaví opäť svoju tvorbu na Zlatých pieskoch už koncom júna. Presnejšie 26. až 28. júna 2015, kedy sa bude konať festival Hip Hop Žije. Predstavia sa tu tri špinavé mená z Kontrafaktu, Separ, Momo, ale aj česká scéna, napríklad (Det)Ektor. Momentálne je cena lístku 31,80 eur, avšak cena sa bude ešte zvyšovať. Tak neváhajte a kupujte ihneď. Pre viac informácií klikajte SEM.

Na Mainstage festivalu vás pozýva aj Separ:

Topfest 2015

Festival už klasicky otvára každé hudobné leto a každý správny MAN by ho mal navštíviť. Študenti ešte dorábajú skúšky, tí mladší ešte ani nemajú vysvedčenia a organizátori už lákajú na peckový rock. Tradične sa festival bude konať na letisku v Piešťanoch od 26. do 28. júna 2015.

Permanetka vás v predpredaji bude stáť 45€, na mieste 50€, čo je prijateľné vzhľadom na kvalitnú účasť interpretov. Bohužiaľ, tento rok nevystúpi na festivale stálica Kabát, ale vlastníci permanentiek budú môcť navštíviť samostatný koncert.

Všetky horúce info na stránke: http://www.topfest.sk/

Bažant Pohoda 2015

Už 19. ročník najväčšieho festivalu na Slovensku sa bude opäť konať na letisku v Trenčíne. Festival ponúka vyše stovky hudobných vystúpení rôznych žánrov. Najväčšou chuťovkou pre divákov bude juhoafrický vietor skupiny Die Antwoord. Populárnu skladbu Me Gustas Tu si budete môcť vypočuť priamo od jej stvoriteľa menom Manu Chao La Ventura.

Lístok na festival stojí momentálne 89€ (do 8. júna), avšak na mieste bude stáť až 119€, takže si s kúpou treba pohnúť. Deti do dvanásť rokov majú festival zadarmo, ale tie by sme tam radšej nebrali ;). Pokiaľ nie ste študent a neprídete bezplatným vlakom, tak rátajte aj s malým príspevkom za parkovanie.

Line up festivalu a všetky potrebné informácie nájdete na stránke Pohody: http://www.pohodafestival.sk/

Grape festival 2015

A aby ste aj v auguste mali čo robiť, príďte si vychutnať medzinárodnú účasť interpretov  14. a 15. augusta na Grape. Fanúšikovia inde, pop, rock a elektronickej hudby sa aj tento rok stretnú v Piešťanoch.

Ak to máme povedať na rovinu, vstup zakázaný konzervatívcom. To sú tí, čo Grape prehlasujú za divný. Pokiaľ nefičíte na slovenských komerčných rádiách, tento festival je pre vás ako ušitý.

Čo sa týka lístkov, do 14. augusta máte čas. Dovtedy stoja 45€. A keby aj zabudnete, na mieste ho kúpite za 50€, čo až tak veľmi nebolí. Tých 5 eur vás z biedy nevytiahne.

Line up tu: http://www.grapefestival.sk/

Uprising reggae festival 2015

Vraví sa, že kto ho zažil, celý rok čaká na jeho pokračovanie. Ak sa chcete poriadne uvolniť a chcete vpustiť do svojej duše trochu sunshine reggae, nasaďte konopný úsmev a dostavte sa na Zlaté piesky v Bratislave. Konkrétne v piatok 21. augusta a v sobotu ďalší deň.

Dvojdňová permanentka vás momentálne bude stáť 40€, avšak na mieste o 15 eur viac. Treba myslieť na to že, 15 eur = 15 pív. Preto dlho neváhajte.

Novinky a zoznam interpretov na žlto-zeleno-červenej stránke: http://www.uprising.sk/

Gothoom Open Air Fest 2015

Už šiesty ročník extrémneho metalového festivalu sa bude konať od 29. júla do 1. augusta neďaleko mesta Žarnovica v obci Ostrý grúň. Organizátori ponúkajú aj turistické ubytovanie. Na festivale vystúpia kapely ako Insomnium, Agalloch, či Balfor. Obyčajným smrteľníkom zrejme tieto mená nič nehovoria, avšak ozajstní fanúšikovia metalovej hudby ich určite poznajú. Festival je pomerne malý, preto je počet vstupeniek obmedzený. Momentálne je cena vstupenky 45 eur. Minulý ročník skoro ukončili protesty časti kresťanskej verejnosti, tak dúfajme, že podobná situácia sa už nebude opakovať.

Galota fest 2015

Naskočte aj vy na správnu vlnu. Tretí ročník multižánrového festivalu sa bude konať na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom. Na feste sa vám predstavia skôr nekomerčné kapely, ktoré zatiaľ nedosiahli na vrchol slovenského showbiznisu, ale pomaly a isto sa tam škriabu. O bratislavskej kapele Medial Banana, ktorá navštívila nejeden festival, ste už určite počuli. Cenu za lístok na festival sa nám zistiť nepodarilo.

Zoznam účinkujúcich nájdete na oficiálnej stránke festivalu: http://www.galotafest.sk/

Autor: Martin P.