Jeden z našich najlepších obrancov Marek Ďaloga dostal v zápase proti Fínsku pukom do tváre a odvtedy sme ho už na ľade nevideli. Predpokladalo sa, že do turnaja už tento vynikajúci korčuliar nezasiahne, no posledné vyjadrenia realizačného tímu sú optimistickejšie! 

30-ročný Marek Ďaloga počas druhej tretiny zápasu s Fínskom zablokoval tečovanú strelu súpera, ktorá ho trafila priamo do tváre. Ihneď sa mu z nej pustila krv a náš bek bol prevezený na ošetrenie do nemocnice, a prvé správy dokonca hovorili o otrase mozgu. V posledných hodinách sa uvažovalo aj o tom, že Ďalogu nahradí narýchlo povolaný obranca, no tréneri sa nakoniec rozhodli inak.

Generálny manažér Miroslav Šatan povedal, že stav dôležitého piliera našej obrany sa pomaličky zlepšuje, no minimálne do konca týždňa do zápasového diania už nezasiahne. To znamená, že k dispozícii nebude na dnešný zápas s Nemeckom (o 20:15) ani na stretnutia s Francúzskom (piatok o 16:15) a Veľkou Britániou (sobota o 20:15). Nie je však vylúčené, že by sa v zostávajúcom priebehu turnaja mohol ešte na ľad vrátiť, no všetko bude záležať aj na tom, či sa Slováci prebojujú do štvrťfinále.

Marek Ďaloga najlepšie momenty

Foto|Video: Instagram/Hockeyslovakia, Twitter, YouTube