Česká novinárka Pavla Holcová, ktorá dlhší čas spolupracovala so zavraždeným Jánom Kuciakom na odkrývaní pôsobenia mafie na Slovensku, sa rozhodla prehovoriť. Ako fungovala ich komunikácia?Pavla Holcová sa s Jánom Kuciakom poznala približne päť rokov a články v rámci talianskej mafie ‘Ndrangheta neboli ich prvým “projektom”. Češka najnovšie odostrela, na akej báze fungovala ich utajovaná komunikácia. Ján Kuciak bol vraj veľmi plachej povahy, no rovnako tak bol veľmi spoľahlivý, pozorný a najmä opatrný.

“Všetka naša komunikácia, keďže sme neboli z jedného štátu, prebiehala online, aj keď sme sa raz začas videli osobne. On normálne používal PGP kryptovanie všetkých mailov, na mobile sme si písali alebo volali iba cez Signal, cez normálny telefón sme vôbec nepreberali nič citlivého,” uviedla česká novinárka pre server Aktualne.cz.

Slovenský investigatívny novinár posielal na úrady žiadosti o slobodný prístup k informáciám a vždy musel vo formulári uviesť adresu trvalého bydliska. Holcová sa domnieva, pracovníci z týchto úradov upozornili daných Talianov na to, že sa o nich niekto zaujíma. Ako na záver dodala, nie je si stopercentne istá, že za smrťou slovenského novinára stojí práve talianska mafia.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Zdroj: Aktualne.cz Foto: YouTube, Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.