90-te roky minulého storočia neboli ani pre slovenskú políciu ľahké. Silný vplyv organizovaného zločinu, politické nátlaky. Slovensko neprežívalo ľahké obdobie a polícia to znášala s ním. Pamätáte si ešte, na akých autách príslušníci zasahovali?

Na tú dobu šlo o úplne nové autá, hoci dnes sa zdajú ako staré vykopávky a mnohé donedávna slúžili. Okrem “domácich” Felícií sa osvedčil aj nemecký Volkswagen, najmä s modelom Golf, ale aj Renault s vtedajšou 19tkou.

Zaujímavosťou je, že už vtedy policajný zbor používal rýchle autá, hoci sa tak na prvý pohľad nejavili. Jedným z nich je aj Volkswagen Golf VR6. Na prvý pohľad nápadný maximálne kolesami, no pod kapotou ukrýval pre Volkswagen špecifický motor VR6 so šiestimi valcami a objemom 2.8 alebo 2.9 litra. Ten mohol v najsilnejšej verzií disponovať výkonom 190 koní, čo bolo na tú dobu a pomery slovenských ciest nepredstaviteľné!

Policajný Volkswagen Golf VR6

Zrýchlenie vtedajšieho Golfu VR6

Foto: Facebook, Wikipedia | Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.