Najväčšou senzáciou minulého roka bol vo futbalovom svete jednoznačne odchod Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu. V nedávnej úprimnej spovedi sa k tomuto momentu vrátil aj Ronaldov niekdajší spoluhráč Toni Kroos. 

Toni Kroos je superhviezdou nemeckého futbalu, ktorý od roku 2014 oblieka dres španielskeho Realu Madrid. Minulý rok sa vo veľkom špekulovalo o tom, že táto nenápadná hviezda zamieri do anglickej Premier League, konkrétne bol spájaný s Manchestrom City. Toni to ale rázne poprel, keď vyhlásil, že od Citizens nikdy ponuku na prestup nedostal.

Prevažná časť rozhovoru pre Sportbild sa týkala konca Krooosovej kariéry, ktorú 29-ročný záložník plánuje uzavrieť v drese Realu Madrid ako 33-ročný. Vyjadril sa totiž, že práve vtedy mu končí zmluva a to by zrejme mohol byť aj správny čas na koniec. Zároveň ale povedal, že už teraz môže s určitosťou vyhlásiť, že neprestúpi do USA, Číny alebo do Kataru.

„Jeho prestup urobil každého šťastným. On chcel nové dobrodružstvo a Real Madrid zarobil veľa peňazí.“ 

Kroos sa vrátil aj k minuloročnému odchodu Cristiana Ronalda a povedal, že jeho prestup spravil každého šťastným. „Jeho prestup urobil každého šťastným. On chcel nové dobrodružstvo a Real Madrid zarobil veľa peňazí.“ Nemecký reprezentant ale zároveň priznal, že práve odchod Ronalda je zrejme dôvodom toho, prečo zažil Real Madrid nevydarenú sezónu. „Bolo by divné, keby nám nechýbal niekto ako Cristiano Ronaldo, ktorý svojimi gólmi rozhodol toľko zápasov.“

Zdroj: Sportbild.bild.de | Foto: Twitter