O pripravovanom automobile Škoda Kodiaq vieme už pomerne veľa. Športovo-úžitkový (SUV) model z dielne mladoboleslavskej automobilky má priniesť zlom v histórii Škody. Pôjde totiž o vôbec prvý veľký model karosárskej triedy SUV (odmysliac si menší model Yeti), ktorý sa z českej dielne dostane.

Prvotina v podaní Škody má priniesť hneď niekoľko zaujímavých noviniek, ako je nepochybne možnosť pridania tretieho radu sedadiel, pričom k takémuto kroku sa Škoda odhodlala po prvýkrát. Ako už iste tušíte, pre celkovo 7 sedadiel musí byť v interiéri dostatok priestoru. A aj bude. Len batožinový priestor ponúka základný objem 720 litrov. A keďže nebude chýbať ani možnosť sklápania, pozdĺžneho posuvu a nastavenia sklonu operadiel zadných sedadiel, objem batožinového priestoru sa môže vyšplhať až na hodnotu 2065 litrov. To je, mimochodom, najviac v kategórii, do ktorej bude Kodiaq zapadať.

Pre nedočkavých priaznivcov sa Škoda rozhodla uvoľniť aj fotografiu prístrojovej dosky, ktorá svojou jednoduchosťou zaujme azda každého. Dominantným prvkom je tradičný displej zasadený do stredovej konzoly, ktorý zároveň delí prístrojovku na stranu vodiča a spolujazdca. Zaujímavosťou je, že Škoda stavila na obrovské vertikálne výduchy klimatizácie, čím využila množstvo voľného priestoru. Z výbavy môžeme spomenúť 30 inteligentných riešení Simply Clever, respektíve možnosť zakúpenia si vyhrievaného volantu.

Predstavenie novej Škody Kodiaq prebehne už o niekoľko hodín. Stane sa tak 1. septembra 2016 v Berlíne, kde sa oficiálne potvrdia, respektíve vyvrátia aj viaceré dohady. Ako sa zatiaľ SUV model z Českej republiky pozdáva vám?

Foto: Škoda