Vyradená vojenská loď zakvitla po tom, čo ju oficiálne vyradili zo služby. Dnes je lákadlom pre turistov.Západne od mesta Sydney sa nachádza záliv Homebush Bay, ktorý slúži ako cintorín lodí. Trochu strašidelnú atmosféru hrdzavých korábov narúša jeden unikát. Vrak lode SS Ayrfile sa premenil na plávajúci les. Do hrdzavého trupu navialo toľko zeminy a rôznych semien, že v ňom dnes rastú plnohodnotné listnaté stromy.

Loď mala pôvodne názov SS Corrimal. Bola postavená v Anglicku roku 1911 a išlo doslova o oceľovú šelmu. Jej váha sa totiž vyšplhala až ku 1140 tonám. O rok neskôr bola ako parník zaregistrovaná v Sydney a slúžila ako zásobovacia loď amerických bojových jednotiek rozmiestnených v oblasti Tichomoria počas druhej svetovej vojny.

Okolo roku 1972 bola loď vyradená a odvelená do Homebush Bay, ktorá už vtedy slúžila ako vrakovisko lodí. Väčšina lodí tu bola rozobratých, no štyri, nevedno z akého dôvodu, ostali viac menej tak, ako ich do zátoky priviezli a dodnes sa tu nekontrolovateľne plavia hore dolu. Viac ako 75 rokov. Avšak iba na SS Ayrfile sa uchytila vegetácia a záujem turistov o zelenú loď duchov sa z roka na rok zvyšuje.

lod_duchov_01 lod_duchov_02 lod_duchov_03 lod_duchov_04 lod_duchov_05 zdroj: mymodernmet.com l foto: mymodernmet.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jorge
Pohodlný až bohémsky život? Prečo nie, sme s ním :)