Nevyskúšala vaša partnerka ešte pole dance? Nechajte ju prejaviť svoju ženskosť! Možno máte taký vnútorný pocit, že je to blízke striptízu a na verejnosti nevhodné, ale mýlite sa. Pole dance je totiž moderná tanečno – športová disciplína, pri ktorej žena dokonca zhadzuje kilá, tvaruje telo a pôsobí neuveriteľne sexy! 

Rozdiel medzi striptízom a pole dance

Striptíz pri tyči ​​je sexuálne orientovaný tanec, ktorý sa koná v erotických tanečných kluboch a pomocou tyče striptérka vykonáva len základné pohyby. Naopak, vertikálna tyč pri pole dance v sebe skrýva množstvo možností, ako na ňu vyliezť, zatočiť sa, udržať telo v neprirodzenej polohe a často vyžaduje aj vysokú úroveň zručnosti a presnosti.

Pole dance spája prvky niekoľkých tancov s prvkami gymnastiky a akrobacie. Získal si už veľa priaznivcov po celom svete, pretože zaručuje spevnenie a vytvarovanie celého tela.

História

Korene tohto športu nachádzame už v roku 1920, kedy v čínskom cirkuse využívali akrobati tyč, ktorá stredom podopierala celý stan. Práve vďaka takýmto vystúpeniam pomaly vznikal šport podobný pole dance zvaný „Chinese pole“. Podstatou tohto športu sú dve tanečnice, ktoré sa rôzne šplhajú, preskakujú a udržujú pózy na spomínanej tyči. Práve z tohto športu vychádza súčasná podoba pole dance. V 80. rokoch minulého storočia sa prevažne v Kanade a USA tyče z cirkusu presunuli do striptýzových barov. Neskôr sa tyč začala využívať pri kondičnom cvičení, v roku 1990 už začali vznikať aj inštruktážne videá a o pár rokov neskôr sa stal pole dance záľubou predovšetkým mladej generácie.

Prečo je pole dance, nazývaný aj pole fitness, stále vyhľadávanejší?

Samotné cvičenie pri tyči je veľmi skvelá metóda ako účinne vytvarovať telo a keď sa k tomu pridá aj správna hudba, dámy sa nechajú unášať svojim zvodným ja.

A posy one from the shoot :) #poleshoot #sexypoledance #poledancer #poledancersofinstagram #poledancenation #pole by @luchuk

A post shared by Bikini Fitness & Pole Athlete (@chloe_shevchuk) on

#pole #poledance #poletrick #trick #new #theshiva #salnikova #polemove #signature #shiva #variation #polesport #sport #fitness #inspiration

A post shared by 🌸 Maria Salnikova 🌸 Pole Dance (@mariesalnikova) on

pd10 pd8 pd7 pd6 pd5 pd4 pd3 pd2 pd1foto: Pinterest, instagram, youtube, mydealbag.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Janka K
Človek, ktorý rád na sebe pracuje a je spokojný vtedy, keď sú spokojní jeho najbližší :)