V africkej Ugande by ste asi čakali všeličo, no hip-hop by k tomu zrejme nepatril. A predsa sa v krajine plnej chudoby, vysokej nezamestnanosti, korupcie a AIDS hip-hopu darí a je čoraz populárnejší. Príkladom je aj ugandská hip-hopová formácia Wakaliwood All-Stars.Skupina Wakaliwood All-Stars pred pár mesiacmi uviedla svoj nový klip s poetickým názvom Buddha Fire, na ktorom jej asistoval Nakos da Riddem Master. Mladíci prinášajú populárnu hudbu zo slumov Ugandy a majú publikum po celom svete.

budha

Wakaliwood All-Stars však nie je jediná ugandská formácia produkujúca hip-hop. Veľkú popularitu si získal napríklad aj MC Burney, člen crew Luga flow army, ktorý rapuje o HIV a drsných životných podmienkach v Ugande.

Pred pár rokmi sa do tejto krajiny pod hlavičkou projektu One Blood vydala reportérka a fotografka Jarmila Štuková so svojím manželom Andrejom, aby tu zmapovali hiphopovú scénu. Počas expedície sa zoznámili práve s MC Burneym, ktorý sa stal hlavným účinkujúcim ich ugandskej misie. Jarmila mu priviezla niekoľko skladieb z československej scény a Burneymu sa najviac zapáčila skladba Hip Hop od Prago Union. Pozrite si, ako to vie rozbaliť skupina Wakaliwood All-Stars a ako to rapuje MC Burneymu.

Buddha Fire – Wakaliwood All-Stars (feat. Nakos da Riddem Master)

Hip Hop Artist Burney MC Using Music to End AIDS

Zdroj: YouTube