Oficiálne bol výskum UFO v Amerike ukončený v roku 1969, lebo podľa výskumníkov tieto objekty nepredstavovali pre krajinu žiadnu hrozbu. Fakty, ktoré časom vychádzajú na povrch, však opisujú iný príbeh.

Viacerí inžinieri a technici, ktorí mali počas studenej vojny na starosti americký nukleárny arzenál vrátane skúšok bômb v Nevade, hovoria, že neidentifikovateľné lietajúce objekty pravidelne zasahovali do ich práce.

„To, čomu hovoríme lietajúce taniere. To sme mohli v tej dobe veľmi často vidieť na testovacích miestach,“ hovorí bývalý fotograf, ktorý pre vládu fotil tieto oblasti.

ufo-782655_1280
Pracovníci Oblasti 2 v Nevade mohli vidieť napríklad aj niečo takéto.

Lietajúce objekty sa zjavovali hodiny aj dni po testovacích výbuchoch, akoby miesta monitorovali, skúmali. Zákon o slobodnom prístupe k informáciám z roku 1992 odhalil množstvo dokumentov z ministerstva pre energetické záležitosti, ktoré naznačovali, že incidenty s UFO sa odohrali na všetkých podstatných miestach týkajúcich sa jadrových zbraní. Záznamy vznikali už na začiatku štyridsiatych rokov. Lietajúce taniere bolo možné vidieť nad národným laboratóriom v Los Alamos, kde zbrane dizajnovali, aj nad Hanfordom, kde sa spracovávalo plutónium.

Čo sa týka jadrových skúšok, bola zaznamenaná napríklad nasledujúca udalosť. Na obzore sa zjavil kupolovitý disk, letel ponad Tichý oceán, a obkrúžil bombu, ktorá letela rýchlosťou 8 až 10 tisíc míľ za hodinu. Tanier vystrelil na bombu štyri lúče svetla, pričom tá hneď nato spadla do vody. A UFO sa vzdialilo.

nuclear-weapons-test-67557_1920
Skúška atómovej bomby z roku 1946. Tieto monštrá majú neskutočnú silu.

Napriek tomu, že jadrové skúšky boli dávno ukončené, Oblasť 2 v Nevade má záznamy o neindentifikovateľných návštevníkoch až do roku 2004. Podobné skúsenosti majú aj v iných krajinách, nielen v USA. UFO pri zariadeniach s jadrovými zbraňami pozorovali aj v Spojenom kráľovstve, Indii, Pakistane či Rusku.

Sú to naozaj mimozemšťania, kto špehuje pozemský nukleárny arzenál a zasahuje do našich testov? Alebo ide o súperenie veľmocí, premyslenú špionáž na úrovni, ktorá presahuje vedomosti širšej verejnosti? Prípadne povedačkám o UFO neveríte vôbec. Tak či onak, dajte nám vedieť svoj názor v komentároch!

Zdroj: LasVegasNow.com | Foto: Pixabay.com