Ak ste pri úvodnom obrázku spoznali, že sa jedná o Aston Martin, nemýlili ste sa. Táto britská automobilka len pred pár dňami na Pebble Beach Concours d’Elegance v Kalifornii predstavila kabriolet odvodený od kupé verzie, ktorá pred rokom uzrela svetlo sveta na tom istom mieste.Dizajn automobilu Aston Martin je odkazom na slávny model DB4 GT Zagato z roku 1960, ktorý vznikol na základe spolupráce Britov s talianskou dizajnérskou značkou. Úplný názov tohto modelu je Aston Martin Vanquish Zagato Volante.

Rovnako ako kupé verzia, tak aj kabriolet bude mať pod kapotou kultovú V12tku o objeme 5,94 litra s úctyhodným výkonom 441 kW (600 koní). Vďaka tomuto motoru zrýchli z 0 na 96 km/h za 3,7 sekundy. Kupátko to dokáže o 0,2 sekundy rýchlejšie!

Interiér bude oblečený do jemnej, svetlo hnedej, karamelovej kože s označením Bridge of Weir. Detaily budú dotvárať prvky z karbónu a eloxovaného bronzu. Musíme uznať, že v kombinácii s lakom v červenej metalíze je veľmi ťažké vedieť z neho spustiť oči.

Model Volante je ozdobený unikátnym označením Z vyšitým na oboch hlavových opierkach. Znak Z nájdeme aj na bokoch vozidla pri dverách. Je to odkaz na firmu Zagato, ktorá tomuto autu dodala ten pravý taliansky šmrnc.

“Vanquish Zagato Volante je pokračovateľom tradície značky Aston Martin v novom storočí inovácií a kreativity a posilňovaní spolupráce medzi najlepšími automobilovými značkami.“ hovorí šéfdizajnér Astonu – Marek Reichman.

Napriek tomu, že cena ešte nebola zverejnená, väčšina z 99 kusov tohto krásavca je už predaných. Môžeme sa len domnievať, koľko z nich bude brázdiť dubajské asfaltky.

Kupé Aston Martin Vanquish Zagato

Zdroj|Foto: astonmartin.com | Video: youtube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Bjorn
Zádumčivý tridsiatnik so zmyslom pre krásu. Vyhriata posteľ, čierna tma, na ušiach slúchadlá z ktorých hrajú Chopinové nokturná a na stolíku pohár škótskej. Aj takto sa dá načerpať energia.