Poďme priamo k jadru veci. Nezáleží na tom, či vyzeráte ako grécky boh alebo nie, ženy si vytvorili zoznam najatraktívnejších mužských častí tela, ktoré ich dostanú, alebo pri najhoršom, sa na ne bezmyšlienkovite (automaticky) zadívajú. Samozrejme, nie všetky vybraté časti má každý z nás. Niektoré sa dajú získať cvičením, sebazaprením, ale na niektoré musíte mať genetiku (pardon). Či tak, alebo onak, prinášame vám zoznam, na základe ktorého by ste mali získať predstavu, čo sa ženám naozaj (či tajne) páči, kam smeruje ich zrak a čomu dávajú prednosť… 

1. Šťavnatý… zadok

Ženy sa nepozerajú na vlasy, lýtka či jamky pod kolenami, keď sa muži otočia. Prekvapenie! Ženy majú rady pozadia rovnako (dobre, možno nie až toľko) ako muži, o čom svedčia aj výsledky veľkej celosvetovej ankety. Väčšina žien sa vyjadrila, že sa jej páči, keď je zadok pevnejší a silnejší (nemyslíme tým rozkysnutý, ale udržiavaný). Možno preto ženy občas mrknú na futbal…

2. Tehličky na bruchu

Bez pochyby toto nik nezaprie. Aj keď si to ženy nepriznajú, tzv. six-pack na bruchu je pastva pre oči a považujú to za jednu z najviac sexy častí na mužovi. Samozrejme, má to háčik – musíte byť bez trička, aby si to ženy všimli alebo uvedomili. Muži majú výhodu, stačí trošku upraviť stravovacie návyky, trochu sebazaprenia a výdrže a po pár mesiacoch sa začnú objavovať nejaké tie brušné svaly.

Ešte jeden fakt na záver: muži s väčším brušným tukom majú nižšiu hladinu testosterónu, čo znamená aj nižšiu plodnosť.

atrakt_casti_01

3. Široké ramená

Ženské sexuálne uspokojenie je silno spojené s partnerovou príťažlivosťou a jeho širšími ramenami. Ako získať väčšie ramená? Ľahko! Cvičte! Široké, dobre tvarované ramená boli, sú a budú vždy považované za znamenie sily a mužnosti.

Nemožno nespomenúť jeden štatistický fakt: muži s vyšším pomerom ramená – boky majú za svoj život viac sexuálnych partneriek.

4. Tvarovaný veľký chrbát

Zo štúdie 2013 publikovanej v Národnej akadémii vied sa ukázalo, že široký chrbát (pamätáte si predchádzajúci bod, ktorý s týmto úzko súvisí?) považuje až 79 % žien za príťažlivú mužskú časť. Správne tvarovaný chrbát do tvaru V k danej výške predstavuje jeden z vrcholov fyzickej príťažlivosti u žien a k tomu niet čo dodať.

atrakt_casti_02

5. Tvár

Nemusíme si klamať. Ženy sú priťahované najmä tými mužmi, ktorých tváre vyzerajú esteticky krajšie a mužnejšie, zrelšie (nazvime to pohlavne vyspelejšie). Ženy najviac z tváre preferujú veľké oči, stredne veľký nos, masívnu čeľust a široké lícne kosti (proste črty zrelosti). Pre danú ženu musí z tváre jednoducho vyžarovať sexuálna sila. Bohužiaľ, toto je ten bod, ktorý nedokáže ovplyvniť žiaden muž – záleží len na dobrých génoch.

6. Silné paže

Nebudete veriť, ale zo ženského pohlavia najmä vysokoškoláčky zvolili ako top prioritu atraktívnosti u mužov práve ruky. Myslíme tým hlavne napnutý veľký biceps s tricepsom. Ženy jednoducho cítia, že veľké paže predstavujú možnosť ochrany. Veľa žien (ostatných, nie z VŠ) sa priznalo, že sa im páči, ak je na mužovi vidno aspoň náznak cvičeného bicepsu v tričku alebo svetri. Pamätajte, že silné ruky znamenajú aj to, že muž má schopnosť nadvihnúť ženu dohora…

atrakt_casti_03

7. Tajomné ústa

Ach, ten pôvab zlých chlapcov… Štúdie ukazujú, že ženy sú menej sexuálne priťahované šťastnými chlapcami než hĺbavými mužmi. Upozornenie – po prečítaní tohto bodu ostanete možno mrzutý. Presne tak. Ukázalo sa, že aj keď úsmev predstavuje pozitívnu sociálnu interakciu, ženy sú viac priťahované mužom, ktorý sa tvári pyšne, silno a áno, trochu náladovo na prvý pohľad. Takže chlapi, nahoďte tajomný a rezervovaný výraz.

8. Vyrysované prsia

Ako ukazuje prieskum i kniha (In Your Face: The new science of human attraction), ženy vykazujú silnejšiu príťažlivosť smerom k mužskej postave v súlade s fyzikou tela – široké ramená, úzky pás a vyrysované prsia. Ukázalo sa, že ženám sa páči, keď má muž prsia, nemyslia sa tým ovisnuté prsia alebo plochý hrudník, ale jednoducho aspoň mierne svalnaté rysy na hrudníku. Toto opäť predstavuje tú časť tela, ktorú si dokáže takmer každý muž vytvarovať v posilňovni a vytesať tak niečo navyše.

atrakt_casti_04

9. Správne množstvo brady

Ďalšia typická a ženami považovaná atraktívna časť u mužov je brada (alebo všeobecne porast na tvári). Najviac sa ženám páči niekoľkodňové plné strnisko. Masívna brada, fúzy, hladko oholený alebo „pár chlpov na tvári“ sa považuje za menej atraktívne až neatraktívne. Navyše si ženy spájajú bradu s dobrým zdravím a rodičovskou predispozíciou (áno, ženy myslia do budúcnosti a muž s plným strniskom evokuje pocit otcovskej role).

10. Mocné ruky

Ženy si všímajú detaily. A veľa žien sa zhodlo a určite aj zhodne v tom, že jeden z ich prvých pohľadov smeruje na ruky muža, pretože ruky dokážu o danom „objekte“ prezradiť veľa (od predstavy o tom, čo robí, čím sa živí až po to, ako sa stará o seba a o svoju hygienu). A väčšie ruky predstavujú aj väčšiu mužnosť (nemyslíme tým spodnú pýchu), čo ste už pravdepodobne vedeli…

atrakt_casti_05